Binance

Dekoratif İbrik Modelleri

Dekoratif İbrik Modelleri
Dekoratif İbrik Modelleri

İbrikler; tarihi çok eski zamanlara dayanan ve kuyulardan evlere su taşımak amacıyla kullanılan işlevsel eşyalardı. Son zamanlarda ise bu görevinden ziyade evlere farklı bir hava katmak için kullanılan dekoratif bir eşya haline geldi. Siz de evinize nostaljik bir hava katmak istiyorsanız, çeşit çeşit modellerde, farklı desenlerin, kabartmaların uygulandığı ve canlı renklerle süslenmiş olan ibrikleri evinizin bir köşesine koyabilirsiniz. Aynı zamanda ibriklerinizi dekoratif tepsilerle veya fincanlarla kullanabilirsiniz. Sizi ve salonunuzu eski zamanlara taşıyacak dekoratif ibrik modellerine göz atalım;

Dekoratif İbrik Modelleri
Dekoratif İbrik Modelleri

PLASTİK İBRİKLER

Plastik; dekorasyon için çok kullanılan bir malzeme olmasa da doğru yerde ve doğru şekilde kullanıldığında ev dekorasyonunuz için de kullanışlı olabilen bir malzemedir. Plastik ibrikler diğer ibrik modellerine göre daha sade bir imaj çizmektedir. Bundan dolayı plastik ibrikleri salon veya oturma odasının dikkat çeken bir köşesinde tek başına kullanmaktan ziyade saksı çiçeklerinizle birlikte kullanmanız ve plastik ibriğinizi canlı, dikkat çeken renklerden seçmeniz daha doğru bir tercih olacaktır.

Dekoratif İbrik Modelleri
Dekoratif İbrik Modelleri

SERAMİK İBRİKLER

Toprağın yüksek ısıda pişirilmesi ile yapılan seramik; ev dekorasyonunda kullanılan eşyalarda sıklıkla tercih edilen bir malzemedir. Bundan dolayı siz de gönül rahatlığıyla seramikten yapılan ibrik modellerinden tercih edebilirsiniz. Çeşitli renklerde ve desenlerde boyanabilen seramik ibrikler diğer ibrik modellerinden farklı olarak salonunuza daha canlı ve doğal bir hava katacaktır. Klasikten ziyade daha spor olarak dekore edilmiş salonunuzda dahi bu ibrik modelini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Dekoratif İbrik Modelleri
Dekoratif İbrik Modelleri

BAKIR İBRİKLER

Bakır ibrikler hepimizin aşina olduğu ve eski zamanlardan beri kullanılan tarzdaki ibriklerdir. Çeşitli kabartmalarla süslenen, eskitme bakır şeklinde tasarlanan ibrikleri klasik tarzda döşenmiş salonunuzda kullanarak hayal ettiğiniz nostaljik havayı kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

GÜMÜŞ İBRİKLER

Gümüş ibrikler; renginden dolayı ibrikteki modelleri ve kabartmaları çok iyi yansıtmakta ve diğer ibrik modellerine göre odaya daha ağır bir hava vermektedir. Sade olarak tasarladığınız odanıza gümüş ibrik koyarak şıklık katabilirsiniz. Ayrıca tıpkı eskitilmiş bakır modellerinde olduğu gibi karartılmış gümüşten yapılmış ibrik modellerini tercih ederek de nostaljik havayı kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

Dekoratif İbrik Modelleri
Dekoratif İbrik Modelleri

ÇİNİ İBRİKLER

Seramikte olduğu gibi çiniyi de çok eski zamanlardan beri evlerimizde kullanıyoruz. Toprağın ıslatılıp şekil verilerek kurutulmasıyla yapılan ve doğal olarak elde edilen boyalarla boyanarak süslenen çiniyi ibriklerde de kullanmak mümkün. Siz de evinizde doğallığı seviyorsanız ve çini sanatını odanızın bir köşesinde kullanmak istiyorsanız; ibrik seçiminde çini olanları tercih edebilir ve salonunuza daha estetik ve doğal bir hava katabilirsiniz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir