Binance

Dekoratif Halı Modelleri

Dekoratif Halı Modelleri

Dekoratif halı modelleri evlerimizin vazgeçilmez en önemli aksesuarları arasında yer alır. Odaları modern görünüme kavuşturan halılar çeşitlilik ve renk bakımından oldukça fazladır. Geçmişten günümüze kendini yenileyerek gelen halılar 3 boyutlu renk seçenekleriyle de karşımıza daha yaratıcı bir şekilde çıkar. Dekoratif halılar evlerimizin yerlerini süslemekle kalmaz yerden gelen soğukluğu kesmeye de son derece yardımcıdır. Bu halı modelleri işlemeli, kabartmalı ve püskülleriyle modern bir görüntü oluşturmaktadır.

Halı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Halıların renkleri ve kendine has özellikleri vardır. Halı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta boyutlarıdır. Evimizin herhangi bir odasına koyacağımız halılar asla ne çok büyük olup kullanılan eşyaların yarısının altına denk gelmeli ne de çok küçük olup kenarlarda fazladan yer kalmamalıdır. Bunun için her kenarın boşluğu aynı dereceye denk gelmelidir. Halıların boyutları kendi içinde çeşitlilik bakımından oldukça fazladır, halılarımızı koyacağımız yeri önceden ölçüp belirlediğimiz metre karede almakta fayda var.

Dekoratif Halı Modelleri

Bir diğer dikkat edilmesi gereken konuda renkleridir, renk seçerken mobilya ve aksesuarlarımızı göz önünde bulundurmalıyız, koyu renk bir oda ve mobilyalar için açık renkte tercih edilen halılar odaya daha aydınlık bir hava verir. Modern klasik bir odaya sahipseniz çok renkli seçeneklerden kaçınmalısınız. Genellikle renkli halı seçeneklerini spor odalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Son olarak halıların tabanlarının kaydırmaz olmasına dikkat etmek gerekir aksi halde evde görünmez kazalara sebebiyet verebilirsiniz.

Dekoratif Halı Modelleri

Dekoratif Halılarda Aranan Özellikler

Dekoratif halılarda aranan en büyük özellik antibakteriyel ve antialerjik olmasıdır. Antibakretiyel halılar mikroorganizma oluşumunu engeller bu işlem halıya daha sonradan püskürtme ya da enjekte yoluyla yapılır. Antialerjik halılar aynı şekilde mikroorganizmaları engeller ve toz tutabilme özelliği sayesinde astım hastalarının rahatça kullanmalarına olanak tanır. Buda halının hammaddesinde kullanılan bir özelliktir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir