Binance

Dekoratif Aynalar Nasıl Takılır?

Dekoratif Aynalar Nasıl Takılır?
Dekoratif Aynalar Nasıl Takılır?

Dekoratif Aynalar

Ev dekorasyon tercihlerinde aynanın işlevsel olmasının yanında çoğu zaman günlük olarak kullandığımız bir öğe. Kimi zaman bulunduğu ortamı daha geniş göstermesi için kimi zaman da bulunduğu ortamı daha aydınlık göstermesi açısından kullanılan aynaların daha estetik şekilde kullanmanın yolları mevcut.

Dekoratif Aynalar Nasıl Takılır?
Dekoratif Aynalar Nasıl Takılır?

Aynaları Nasıl Kullanmalıyız

Odanız yeteri kadar gün ışığı almıyorsa pencerenin tam karşı duvarına asacağınız bir ayna yardımıyla burada ki ışığı iki katına çıkartabilirsiniz.Evde bulunan ufak sehpaların üzerine ayna yerleştirebilir küçük ambiyanslar yaratabilirsiniz.Farklı şekilde duvara astığınız aynalar da evinize şıklık sağlayacaktır.

Son yıllarda hemen her yerde görülen dekoratif modellerden kuş, yıldız gibi arka fonlu aynalar artık trendini yitirdi. Bunların yerine daha büyük ve ağır duran aynaları tercih edebilirsiniz.

Dekoratif Aynalar Nasıl Takılır?
Dekoratif Aynalar Nasıl Takılır?

Evinizde Şömine Varsa

Salonunuzda şömine bulunuyorsa etrafını ayna ile çevreleyerek daha nefes alır bir hale getirebilirsiniz. Odalarda veya salonlarda kullandığınız mobilya perde gibi dekorların koyu tonlarda olması durumunda konumlandıracağınız aynalar ortamı yumuşatarak daha hoş bir ortam yaratır.

Mutfakta Ayna İsterseniz

Mutfakta dekoratif olarak kullanacağınız aynaları tezgahınızın dip tarafına döşeyerek açıyı genişletir ve yaptığı etkiyi ikiye katlayabilirsiniz. Tıpkı diğer yerlerde olduğu gibi aynanın yansıtma özelliği olduğundan mutfağı geniş açıdan görme olasılığınız da olacaktır. Mutfakta sadece tezgah arkası değil farklı noktalara da dekore edip aynı etkiyi yine bu şekilde alabilirsiniz.

Dekoratif Aynalar Nasıl Takılır?
Dekoratif Aynalar Nasıl Takılır?

Ayna ile Dekoratif Etki Yaratma

Evinizin herhangi bir köşesinde veya duvarında birbirinden farklı boyutlarda aynalardan çeşitli sayılarda asabilirsiniz. Birbirine orantılı olarak bir düzen içerisinde duran aynalar ile mükemmel etki yaratacak ve aydınlığa artı katacaktır.

Özellikle yatak odasında ve salonlardaki dekorasyon tercihlerinizde duvarlara veya konsollara aynı kaplaması yapabilir ve elegant bir hava katabilirsiniz. Eski dolaplarınızı da ayna ile kaplayarak ortama yumuşak bir görüntü katabilirsiniz.

FENG SHUI Felsefesine Göre Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Buna göre aynalar enerjiyi arttırır ve bu nedenle çok büyük ve çok küçük olmamalı aksine karşısına geçtiğinizde görüntünüzü kesmeyecek şekilde olmalıdır.

-Aynaları, merdiven, yatak, ocak, fırın, yatak karşısına koymamalısınız.

-Yatak odasında kullanılmamalıdır kullanılsa dahi yatağı yansıtmamalıdır. Ancak odanızda bulunan dolapların iç tarafında Koridorlarda da hızlı ve dik akan zararlı enerjiyi yavaşlatır. .

-Akşamları oda ışığı yakıldığında oda içinde ayna bulunması ortamda gölge yaratacağından rahatsız edicidir.

-Mutfağa koyacağınız aynalar ocak karşısında olmamalıdır.

-Aynaların ne kadar büyük olacağı ve hangi şekillerde olacağı oldukça önemlidir. Huzuru simgeleyen aynalar yuvarlak ve oval şekillidir.

-Evinizde bereketi arttırmak için yemek masanıza yakın duvarlara asabilirsiniz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir