Binance

Cildi Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

Cildi Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri
Cildi Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

Cildi Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

Evde yapılabilecek tarifler ile cildimizin daha sıkı olmasını sağlayabiliriz.

Lifting (Cilt Germe) Maskesi Tarifi:

1 adet ayvanın çekirdekleri çıkartılarak ezilir ve ezilmiş çekirdeklerin üzerini örtecek miktarda su (yani bir kahve fincanı kadar) eklenir. Bu karışım iki dakika kaynatılır ve cam bir kaba konup iki gün boyunca bekletilir. Daha sonra içine bir tatlı kaşığı kadar bal ilave edildikten sonra iki saat süre ile veya geceden sabaha kadar ciltte kalması sağlanır.

Canlılık Verici Ve Sıkılaştırıcı Maske Tarifi:

Bir çay bardağı elma suyu, bir çay bardağı salatalık suyu, bir çay bardağı maden suyu karıştırılıp buz kabına doldurulup dondurulur. Her gün bir kapsül cilt üzerinde dolaştırılıp cildin canlı ve gergin olması sağlanır.

Yumurta Akı Maskesi:

Bu maske sürekli kullanıldığında yüze gerginlik verir ve sıkılaştırır. Ve haftada iki kere tekrarlanması uygun olur. 1 yumurta akı iyice çırpılarak bir fırça veya eliniz yardımıyla yüze sürülür. Kuruduktan sonra 15 ile 20 dakika arasında yüzde beklettikten sonra ılık su yardımıyla yüzünüzü yıkayarak temizleyin.

Cilde Ani Gerginlik Veren Maske:

Bir çay kaşığı yaş maya ve 1 çay kaşığı sütü iyice karıştırıp dudak çevreniz ve göz çevreniz hariç yüzünüze sürün. Yarım saat sonra bol ılık su ile durulayın. Bu maske 20’li yaşlarda ayda 1 kere, 30’lu yaşlarda ayda iki defa ve 40’lı yaşlarda haftada bir defa uygulanırsa mayanın içindeki yüksek protein sayesinde dokuların yenilenmesini ve yaşa rağmen cildin daha pürüzsüz olmasını sağlar.

Cilt Sıkılaşması İçin Yumurta Maskesi:

Bir adet yumurtanın beyazı bembeyaz köpük halini alana kadar çırpılır. Göz ve dudak çevresi dahil tüm cilde elle veya pamuk yardımı ile uygulanır. Kuruyana kadar 10-15 dakika beklenip daha sonra yumuşak bir şekilde durulanır. Haftada iki kere uygulanabilir bir maskedir.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir