Binance

Çiğ Köfte Kilo Aldırır Mı?

Çiğ Köfte Kilo Aldırır Mı?
Çiğ Köfte Kilo Aldırır Mı?

Çiğ Köfte Kilo Aldırır Mı?

Son dönemlerde çiğ köfte tüketimi ülkemizde hayli yaygınlaştı. Fakat çiğ köfte tüketirken genellikle bayanların düşündükleri ilk şey, acaba çiğ köfte kilo aldırır mı, çiğ köfte kilo yapar mı, çiğ köfte kaç kalori gibi sorular akla geliyor.

Türkiye’nin dünyaya yayılan müthiş lezzeti çiğ köftenin içinde bir çok besin değeri yüksek madde bulunur.

Bulgur, isot, badem, bir takım yağlar vs ile besleyici unsurların bulunması kilo aldırır mı düşüncesini devreye sokuyor. Fakat kilo yapmasını düşünürken gerçek ise vücut metabolizmasını hızlandırmasıdır.

Hızlanan metabolizma ise yağların yakımını kolaylaştırır. İçerisindeki besinler ile besleyici ve sağlıklı olan çiğ köfteyi yinede aşırı tüketmemek gerekiyor. Herşeyin fazlası illaki zarardır.

1 porsiyon (100g) çiğ köfte içinde : 64.74 (g) Karbonhidrat, 15.06 (g) Protein, 30.64 (g) Yağ, 13.31 (g) Lif, 0 (mg) Kolesterol, 906.64 (mg) Sodyum, 381.6 (mg) Potasyum, 35.54 (mg) Kalsiyum, 68.92 (iu) A Vitamini, 17.02 (mg) C Vitamini, 3.87 (mg) Demir

Çiğ köfte için halk arasında dönen kilo aldırır felan laflarına çok kulak asmayın. Düzenli şekilde tüketilen çiğ köfte vücut için büyük fayda sağlar. Haftada 1 porsiyon çiğ köfte tüketmek sağlıklı olacaktır.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.