Binance

Cep Telefonunun Bilinmeyen Zararları Neler?

Cep Telefonunun Bilinmeyen Zararları Neler?
Cep Telefonunun Bilinmeyen Zararları Neler?

Cep Telefonunun Bilinmeyen Zararları Neler?

Günümüz de telefon kullanmayan birey sayısı çok ama çok azdır. Biz cep telefonu kullanıyoruz ama bizlere faydalı görünen cep telefonu, aslında fazlasıyla sağlık açısından zarar vermektedir.

Özellikle ergenlik döneminde bulunan bireylerimiz açısından aşırı derecede tehlike oluşturan cep telefonu maalesef bu dönemlerde daha fazla kullanılmaktadır.

Peki, cep telefonun bilinmeyen zararları neler? sorusuna cevap verecek olursak; Cep telefonun bilinmeyen zararlarından bahsedildikçe durumun ciddiyetini daha iyi anlayabiliyoruz.

Özellikle bilimsel araştırmalar neticesinde üzerinde en fazla mikrop barındıran aletler; kumandalar ve cep telefonlarıdır. Tabi bu durumu gözle görülür bir şekilde açıklamak mümkün değildir. Mikroskobik incelemeler sonrasında ortaya çıkmaktadır.

Son zamanlarda yapılan araştırmalar sonucunda cep telefonu alma yaşı 6 yaşına kadar düşmüş hatta cep telefonu ile oynama yaşı 2 yaşına kadar düşmüştür.

Cep telefonunun zararlarına genel olarak baktığımızda sağlık ön planda olurken daha sonrasında çocuklarda ders notlarında düşmeler ve dikkatsizlik meydana gelmektedir.

Cep telefonu kullanıcılarının uzun süre kullanması sonucu maruz kaldıkları radyasyon, kullanıcılara yavaş yavaş kanser olma riski kazandırmaktadır.

Cep Telefonunun Erkekler Ve Erkek Çocuklara Zararları Neler?

Uzmanlar cep telefonu kullanımının aşırıya kaçıldığında erkekler de kısırlık ve adapte olma sorunlarının meydana geleceğini açıklamaktadırlar.

Erkek çocuklar üzerinde ise radyasyon nedeniyle zeka geriliğine, dikkatsizlik ve öğrenme bozukluğu gibi etkiler oluşmaktadır. Erkekler üzerinde cep telefonu kullanımı sinir oluşturmaktadır.

Cep Telefonunun Kadınlar Ve Kız Çocuklarına Zararları Nelerdir?

Günümüzde kadınların en büyük sorunlarından biri olan meme kanserinin meydana gelmesinde, radyasyon ve cep telefonunu kullanımı etki etmektedir.

Kız çocukları üzerinde de erkek çocuklarda olduğu gibi zeka geriliğine, öğrenme bozukluğuna ve dikkatsizlik meydana getirmektedir. Kadınlar için hamilelikte aşırı cep telefonu kullanımı sonucu maruz kalacakları radyasyon sonucu düşük riski artmaktadır.

Kısacası cep telefonu kullanımı bütün insanlar için zararlıdır. Radyasyon sonucu sadece bizlere değil bizden sonraki nesillere bile zararlar meydana getirecektir. Bu sebeple cep telefonu kullanırken daha fazla dikkatli olmamız gerekmektedir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir