Binance

Çamaşır Makinesi Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar

Çamaşır Makinesi Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar
Çamaşır Makinesi Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar

Çamaşır makineleri ile artık günlük yaşantı içerisinde çamaşır yıkama amacı ile ayrılan zamanların önemli bir kısmı kişisel aktiviteler için ayrılabiliyor.

Çünkü Arçelik çamaşır makineleri ile birlikte artık sadece dakikalar içerisinde çamaşırları eski tekniklere göre hem daha hızlı hem daha kaliteli hem de daha konforlu bir şekilde yıkayabilme şansına sahip olunabiliyor.

Bu durum çamaşır makinelerinin günlük yaşantı içerisinde çok yoğun şekilde kullanmamıza yol açıyor.

Böylelikle de zaman içerisinde yoğun kullanım veya diğer etmenlerden kaynaklı olarak çamaşır makinelerinde çeşitli arızalanmalar meydana gelebiliyor ki bunlar arasında çamaşır makinesinin yıkama sonrasında suyu boşaltamaması geliyor.

Eğer çamaşır makinenizin standart şekilde yıkama programını tamamlamasının ardından kazanında bulunan suyu boşaltamıyor ise Bursa Arçelik Servisi merkezimize başvuruda bulunmadan önce bireysel olarak gerçekleştirebileceğiniz bir takım uygulamalar bulunuyor.

Son derece pratik bir şekilde çamaşır makinenizin su boşaltmama sorununa çözüm oluşturabilmenizi sağlayacak bu tarz uygulamaların başında çamaşır makinenizin su boşaltma hortumunda tıkanıklık kontrolü şeklindedir.

Eğer çamaşır makinenizin su boşaltma hortumunda çeşitli yabancı cisimlerden dolayı tıkanma meydana gelmiş ise tıkanıklığı ince çubuk gibi ürünler ile kolay şekilde açarak, suyun rahatlıkla boşalmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun dışında sorunun buradan kaynaklı olmadığından eminseniz makinenizin ön yüzünün alt kısmında yer alan pompa motoru bölümüne bakarak, yabancı bir cismin sıkışması nedeni ile tıkanma yaşanıp, yaşanmadığını da kontrol edebilirsiniz.

Bunun dışında pompa motoru bozulma olasılığına dair Mersin Arçelik Servisi merkezimize başvuruda bulunabilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir