Binance

Çabuk Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar yapısı gereği oldukça hassastır. Yaşanılan çevre kirliliği, gündelik kullanılan sıcaklığı yüksek olan aletler hassas bulunan noktaları hedef alarak kırılmasına yol açmaktadır.

Kırılan saçların görsel olarak kötü gözükmesinin yanı sıra, saçın zaman içerisinde daha yavaş uzamasına yol açmaktadır. Bu sebeple de doğru adımlar içerisinde doğru kürlerle saçın denge de tutulması gerekli adımdır.

Çabuk kırılan saçlar için bakım önerileri uygulamadan önce saçlar iyi tanımlanmalıdır. Oldukça kırılgan yapıya sahipse, kırılma aşamasına gidilmeden tedbir alınmalıdır.

Bakım Önerileri,

Bakım için izlenilecek adımlar içerisinde, oldukça fazla adım bulunmaktadır. Bu aşamalar için öncellikli adım saçın yapısı ve içeriğini iyi tanınmasıdır. İzlenilecek adımlar arasında;

Çabuk kırılan saçlar için uygulanabilecek ilk adım duş sırasında saç uçlarına uygulanacak krem sürülmesidir. Islak saçın suyu havluya sarılarak bekletilmesi önemlidir.

Saçın kırılması beklenilmeden; düzenli aralıklarla saç uçlarının kesilmesi gereklidir,

Saçın yıpranmaması adına fazla taramamak, izlenilecek diğer adımdır,

Saçların kırılmasını önlemek için saçları çok sıkı toplamamalı; olabildiğince saçın bol tutulması gerekmektedir.

Çabuk Kırılan Saçlar İçin Bakım Maskeleri,

Saçları çabuk kırılan kişilerin, diğer kişilere oranla bakım yapma çabaları daha fazladır. Bunun için doğal yöntemi tercih edenlerin izleyebileceği adımlar arasında doğal kürler ilk sırada yer almaktadır. Kürler dışında içerisinde Argan yağı bulunan ürünlerin kullanımı da fayda sağlayacaktır.

Argan Yağı Saç Maskesi; maske içerisine 1 tatlı kaşığı argan yağı,1 tatlı kaşığı ısırgan otu ve 2 yemek kaşığı zeytinyağının ekleyip, iyice karıştırın saç uçlarına sürerek ortalama 1 saat bekletmeniz yeterli olacaktır.
Avokado Saç Maskesi; 2 yemek kaşığı zeytinyağı, yarım yemek kaşığı bal, 1 adet avokado malzemelerini karıştırarak saç uçlarına sürün. Kırık saçların bakımında oldukça etkili olacaktır. Düzenli olarak haftada bir kez uygulama yapılması önerilir.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir