blogRom / Genel / Bulaşık Makinesi Yıkamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bulaşık Makinesi Yıkamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bulaşık Makinesi Yıkamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bulaşık makineleri ile birlikte artık 21.yüzyıl dünyasında bulaşık yıkamak için neredeyse günün önemli bir bölümünün harcanmasına gerek bulunmuyor. Bu sebep ile de günümüz modern dünyasında bulaşık makineleri son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor.

Özellikle de günümüzün üstün teknolojilerini taşımakta olan ve çok geniş fonksiyonelliklere sahip olan Arçelik bulaşık makineleri ile son derece kaliteli ve yüksek performansta ekonomik bir bulaşık yıkaması yapılabilmesi mümkün oluyor.

Bulaşık makinelerinde çok daha yüksek bir kalitede yıkama gerçekleştirebilmek için birkaç yıkamada bir olacak şekilde bulaşık makinenizin temizliğini gerçekleştirmeye dikkat göstermeniz ve önem vermeniz gerekiyor.

Özellikle de bulaşıklarınızdan kalan artıkların, bulaşık makinenizde tıkanmaya yol açmaması ve yıkama performansını etkilememesi açısından mutlak sureti ile makinenizin filtresini düzenli olarak temizlemelisiniz.

Bunun dışında İstanbul Arçelik Servisi merkezimizde sıklıkla görülen arızalanma kaynaklarından birisi de bulaşık makinesinin yıkama fıskiyesi arızaları oluyor. Çünkü bulaşıkların, makineye hatalı şekilde yerleştirilmesi, makinenizin fıskiyesinin sıkışmasına ve fonksiyonunu yerine getiremeyerek, hasar almasına neden oluyor.

Bu durumda bulaşık makinenizin fıskiyesinin arızalanmasına neden olabiliyor. Bu tip bir durumun önüne geçebilmeniz için bulaşıklarınızı makinenize düzgün ve düzenli şekilde yerleştirmeniz ve yerleşimin ardından fıskiyenin rahat şekilde dönüp, dönmediğini kontrol etmelisiniz.

Bunun dışında meydana gelebilecek herhangi bir fonksiyon kaybı, performans düşüklüğü ve su kaçırma gibi durumlarda mutlaka profesyonel servis desteği için Beyaz Eşya Servisi merkezimize başvuru yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir