Binance

Boyalı Saçlar İçin Maske Nasıl Yapılır?

Boyalı Saçlar İçin Maske Nasıl Yapılır?

Tüm kadınlar saç renklerini değiştirmeyi sever. Tabi saçların farklı renklerde olmasının yanı sıra zaman zaman yıpranabilir. Bu yıpranmalar saça uygulanan düzleştirici, maşa, saç köpükleriyle de iyice artar.

Özellikle boyalı saçların bakımına fazla dikkat edilmeli. Çünkü saça uygulanan boya saçın doğal dengesini bozar ve yıpranmaya daha meyilli olur. Boya yapıldıktan sonraki iki hafta saçlar çok parlak iken sonraki dönemde matlaşabilir ve elde edilen renk kaybolabilir.

Maske Yapımı İçin Kullanılabilecek Malzemeler

Zeytin yağ, hiç şüphesiz hem cilt bakımı hem de saç bakımında uygulanacak en kolay malzemedir. Bal, mayonez, bira, aloe vera, mango, yumurta, avokado, elma sirkesi de yine kullanabileceğiniz elinizin altında bulunan ürünlerdir.

Maske Kullanımı

Zeytin yağ, bira, yumurta, mayonez doğrudan nemli saçlara uygulanır. Yaklaşık yarım saat bekletilir ve ılık su ile durulanır. Saçların daha parlak olması kaçınılmazdır.

Mango, avokado gibi meyveler kullanılır iken meyve püre haline getirilir daha sonra isteğe göre bal veya zeytin yağ ile karıştırılıp, nemli saça uygulanıp yarım saat sonra saçlar yıkanır.

Bunların yanı sıra elma sirkesi, zeytin yağ, badem yağı, argan yağı gibi seçtiğiniz ürünü yine bir şişede su ile karıştırıp duş sonrası ıslak saça az miktar uygulayıp durulamadan da kullanabilirsiniz.

Doğru Maske Kullanımı

Öncelikle saç tipinizi tanımanız gerekiyor. Saç tipine göre doğru maske seçimi yapılmalıdır. Maskenin uygulama süresine dikkat edilmelidir. Fazla saçta bekletilen maske daha çok işe yarayacak anlamına gelmez.

Tam tersi saçlar fazla etki göreceğinden yine yıpranmış bir saç ile kalabilirsiniz. Çok sık aralıklar ile maske yapmanız saçınızın doğal dengesini bozabilir. Bu da saçlarınızı yoracaktır.

Yorulan sağlıksız saçlar kırılıp dökülür veya mat kuru bir hal alabilir. Bu nedenle saç tepkinize göre ne kadar sıklıkla maske yapılmasının uygun olduğunu doğru seçmelisiniz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir