blogRom / Teknoloji / Bosch Kombi Servisi

Bosch Kombi Servisi

Bosch Kombi Servisi
Bosch Kombi Servisi

Kombi servisi, birçok markanın olduğu gibi Bosch kombi tamiri konusunda da cihazların teknik yönden desteğini veren bir firmadır. Aynı zamanda kombi bakımı, kombi arızaları ile petek temizliği konularında da hizmet vermektedir.

Kombi Servisi Görevi Nedir?

Kombi servisi yeni alınan kombinin montajını yapar. Eğer daha öncesinde montajı yapılmış ise kontrolünü sağlar. Öncesinde kullanılan kombi cihazlarının bakımını yapar. Ya da herhangi bir arıza durumu söz konusu ise onarımını yapar ve kombilerin petek temizliği ile ilgilenir.

Kombi Servisi Nasıl Çalışır?

Kombi servisi, vereceği hizmetler için ilk öncesinde talepleri alır ve buna göre bir program yapar. Daha sonrasında belirlenen programlar doğrultusunda hizmet verilecek mekanlara gidilir.

Teknik işlemleri yapacak olan personel belli bir eğitimi almış, deneyimli kişilerdir. Gidilecek mekanlara tam donanımlı araçlar ile gidilir. Bosch kombi bakımı için gidilecek olan araçlarda her türlü ekipman bulunmaktadır.

Belli Başlı Kombi Arızaları

* Kombi arızaları modelleri ile kullanımına bağlı olarak farklılık göstermekle birlikte;
* Kombi çalışması tam olmakla birlikte ısıtmaması durumu,
* Sıcak su açıldığı zaman aynı zamanda peteklerde de ısınmanın olması,
* Kombi çalışması sırasında patlama sesinin çıkması,
* Peteklerin ısınması sırasında sadece üstlerinin ısınması,
* Kombiden su gelmesi,
* Kombinin çalışması sırasında çok ses gelmesi,

kombilerin genel arıza durumlarındandır. Bu türlü şikayetler söz konusu olduğunda Bursa Bosch Servisi olarak her türlü sorunların çözümü servisimizce sağlanmaktadır.

Kombi Bakımının Yapılması Nasıl Olur?

Kombi servisinin yaptığı işlemlerin başında belli zamanlarda yapılan kombi bakımlarıdır. Bu işlemler kombilerin daha uzun süreli dayanması ve ileri de arızalanarak meydana çıkacak olan sorunların önleminin alınmasıdır.

Sene içerisinde hiç olmazsa bir kez kombi bakımının yapılması gerekmektedir. Kış mevsiminde konforlu bir yaşam için kombilerin arızalanmadan düzenli bir şekilde çalışması çok önemlidir.

Bakım yapılması ile meydana gelecek arızaların önüne geçilebildiği için herhangi bir sorunun öncesinde önlenmesi soğuk mevsimlerde rahat bir ortam demektir.

Öncesinde yapılan bakım ile yapılacak masraf, daha sonrasında arızalanmanın olması durumunda çok fazla maliyet gerektirmektedir. Bu nedenle yapılacak bakım işlemleri kullanım rahatlığı açısından çok önemlidir.

Mersin Bosch Servisine bağlı kombi servisi, yapacağı bakım işlemine kombinin iç ve dış temizliği ile başlar. Filtrenin ve diğer kombi parçalarının toz ve pisliklerinin temizlenmesi gerekmektedir.

Daha sonrasında kombinin ısıtma potansiyeline ve çalışma durumuna bakmak için açılarak çalıştırılır. Derecesi arttırılarak ısınmasına bakılır. Herhangi bir sorun söz konusu değilse işlem tamamlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir