Binance

Borsada Fırsat Değerlendirmesi Hakkında Bir Şeyler

Borsada Fırsat Değerlendirmesi Hakkında Bir Şeyler
Borsada Fırsat Değerlendirmesi Hakkında Bir Şeyler

Borsada Fırsat Değerlendirmesi Hakkında Bir Şeyler

Hürriyet Gazetesi yazarı Sevgili Ege Cansen benim yakından takip ettiğim bir yazardır. Bir makalesinde fırsat ve fırsatın değerlendirilmesi üzerine bir yorumunu okumuştum ve bunu borsadaki çalışmalarım yönünden çok faydalı bulduğumdan üzerine biraz düşünmüştüm.

Ege Bey fırsat konusunda şuna benzer birşeyler söylemişti;

“Fırsat beklenemez değerlendirilir. Karşıdan fırsatın geldiğini gördüğünüzde (görebilmeniz gerekir) onu nasıl değerlendirebileceğiniz konusunda ön hazırlığınızın olması gerekir. Aksi halde fırsat gelir, geçer ve siz arkasından bakakalırsınız…”

Borsa açısından muhteşem bir bakış açısı. Zira borsada fırsat denilen potansiyel kar olanakları sürekli olarak vardır. Bazen küçüktür bazen büyük ama sürekli olarak gelir. Diğer taraftan bakarsak borsa ülkemizde yıllardan beri var. Dolayısı ile fırsatlarda yıllardan beri var. Peki ortalama bir insanın gözünden bakarsak bu kadar fırsat varsa nerede bunlar.

Yanıt ise onların farkında olup olmadığınızda yatmaktadır. Onlar sürekli geliyordu ve siz (sıradan birisi) onların arkasından bakacak kadar dahi bilgi ve farkındalık sahibi değildiniz. Çünkü onları kullanmasını bilmiyordunuz. Hazırlığınız yoktu. Bu nedenlede fırsatlar yanınızdan geçerken cebinize para bırakmadılar.

Tekrar ediyorum. Borsa fırsatlar konusunda bereketli bir topraktır. Yeterki siz o toprağı işlemesini bilin. Ne zaman ekip ne zaman biçeceğinizi, zararlı haşeratı, faydalı gübreyi ve gerekli olan pek çok detayı bildiğiniz ve uyguladığınız taktirde dönem sonunda ambarınızın dolup taşması o kadar zor olmayacaktır.

Örneğimizi her ne kadar ziraatten verdiysek te borsanın tarla işlemekten çok daha zor bir uygulama olduğunu ve ambarı doldurmak için çok çalışmamız gerektiğini lütfen unutmayın.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.