Binance

Borsada Bilmek ve Bilmemek Üzerine

Borsada Bilmek ve Bilmemek Üzerine
Borsada Bilmek ve Bilmemek Üzerine

Borsada Bilmek ve Bilmemek Üzerine

“Bilmediğini bilen öğrenebilir, sabırlı olunuz,
Bilmediğini bilmeyen tehlikelidir, uzak durunuz,
Bildiğini bilmeyen zavallıdır, faydası olmaz,
Bildiğini bilen peygamber gibidir, takip ediniz”

Bilmediğini Bilen Borsacılar

Borsada yeni iseniz ve yeni olduğunuzu, yani mücadele ederken yeterli tecrübenizin olmadığının farkında iseniz başlangıç için iyi bir konuma sahip olduğunuz söylenebilir. Yapmanız gereken fazla risk almadan olabildiğince faydalı bilgi öğrenmek ve bunları para kazanma yolunda kullanmaktır. Unutmayınız ki istikrarlı bir şekilde para kazanmak için bir sisteme ihtiyaç duyacaksınız. Bu nedenle sisteminizi kurmaya başlayın.

Bilmediğini Bilmeyen Borsacılar

Bu grupta yer alanlar yanlış yöntemlerle uzun süredir borsa içerisindedirler ve başarısızlıklarının nedenini kendilerinin dışında başka yerlerde ararlar. Önyargıları kuvvetlidir ancak şanslarının yaver gitmediği düşüncesine sahiptirler. Tüyo veya tavsiye gibi beyhude uğraşların peşinde koşmaya yatkındırlar. Borsada para kazanmanın dinginliğine ve olgunluğuna ulaşamadıkları için gergin bir ruh hali içerisinde o büyük çıkışı yakalama peşinde kendilerini ve sermayelerini eritmektedirler.

Yapmanız gereken tek şey durun ve borsaya uzunca bir süre ara verin. Kendinizi ve sermayenizi toparladığınız bu süre içerisinde eski bakış açınızdan daha farklı ve para kazandıracak yöntemler geliştirmeye çalışın. Hatalarınızı bulun ve bunları tekrarlamamak için sert önlemler alın. Borsayı seans salonlarından, televizyon kanallarından değil sadece bilgisayarınızdaki seans ekranından takip edin.

Bildiğini Bilmeyen Borsacılar

Bazı insanlar ise yeterli bilgiye hatta tecrübeye sahip olmalarına rağmen bunu kazanca çeviremezler. Belki riskten fazla kaçınırlar beklide seansın gereği olarak anlık hızlı karar verebilme ve verilmiş hatalı karardan dönebilme yetisine sahip değillerdir.

Herkes borsaya gelmek zorunda değildir. Buralarda helak olmaktansa başka mecralara yelken açmak bu gruptaki insanlar için faydalı olabilir.

Bildiğini Bilen Borsacılar

Bunları bulması nerede ise imkansızdır. Hem sayıları azdır hem de borsa konusunu başkaları ile fazla konuşmak istemezler. Tek bir amaçları vardır. Para kazanmak. Kazanırlar ve siz bundan haberdar olmazsınız. Çok çalışırlar, piyasayı yakından takip ederler, paralarını kazanırlar ve kalan zamanlarında hayatın tadını çıkartırlar.

Kendilerine para kazandıran bir sistemleri vardır. Güçlü bir psikolojiye sahiptirler ve disiplin uygulamaları katıdır. Önceden belirlenmiş sermaye yönetimlerini sıkı uygularlar. Onlar da zarar edip para kaybederler ancak bu zararların nedeninin istatistiğin negatif tarafından geldiğini bildikleri için içleri rahattır. Seansta ekran başına oturduklarında olası her türlü senaryo için önceden hazırlanmış planları vardır. Özel durumlarda köşeye sıkıştıklarında mücadele ederek geri çekilirler. Böylelikle sermaye kayıpları sınırlı olduğundan sonraki daha kolay pozisyonlarda zararlarını fazlası ile telafi ederler.

Siz kendinizi hangi grupta hissediyorsunuz?

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir