Binance

Borsa ve İşleyişi

Borsa ve İşleyişi
Borsa ve İşleyişi

Borsa ve İşleyişi

Geçmişten bugüne değişen ve gelişen her türlü ulaşım ve iletişim sistemleri, ticareti ve dolayısıyla da tüccarların kazancını doğrudan etkiledi. Özellikle de internetin artık her evde mevcut olması sebebiyle çeşitli kazanç yolları ortaya çıktı. Bu kazanç yollarından biri de borsa.

Genel olarak hem zaman tasarrufu hem de bürokrasi yokluğu sebebiyle küçük birikimlerin değerlendirilmesinde bankaya oranla daha olanaklı olan bu sistemde; daha çok tüccarlar, sarraflar, değerli kâğıt ve tahvil alışverişi ile uğraşanlar yer almaktadır. Sisteme konu olan mallar ise; borçlar, hisse senetleri, değerli kâğıtlar, değerli taşınırlar, belirli mallar (metaller ve hammaddeler) ve döviz olarak sınıflandırılabilir. Bu sistem tamamıyla ticarete konu olan malların arz-talep şeklinde, komisyoncunun aracılığında piyasa koşulları ile işler ve fiyatların belirlenmesiyle dengelenir. Yani talep halindeki mallar bu sistemde organize olur. Amaç ise; yalnızca kâr edebilmek. 

Borsanın Kuralları Nelerdir?

Her sistemin olduğu gibi bu sisteme girişin de belli kuralları var. Öncelikle kendinize yasal bir aracı kurum bulmanız gerekiyor. Sonra bu aracı kurum üzerinden veya bir banka vasıtasıyla yatırım hesabı açtırmalı ve hesabınıza para yatırmalısınız. Sonrasında gerekli evrakları doldurmalı ve 2-3 iş günü hesabın aktive olmasını beklemelisiniz. Sisteme giriş yapabilmek işte bu kadar basit.

Bu Sistemin Avantajı Nedir?

Bu sistemin en büyük avantajı yatırımcıya zaman kazandırması ve diğer sistem karmaşalarından uzak olmasıdır. Evinizden dışarı çıkmadan, hatta yerinizden bile kalkmadan; internete bağlanabilen herhangi bir araçla yatırımlarınızı yapmanız ve kontrol etmeniz mümkün. Tabi bu avantajlar karşısında sistemin dezavantajları da var. Sistemi bilmediğiniz takdirde kazanç sağlamanız tamamıyla şans olacaktır. Çünkü her meslek nasıl bir eğitim ve tecrübe gerektiriyorsa bu sistemde de eğitim olanakları bulunmakta. Özel olarak açılmış kurslarını takip etmeli; bunlarla yetinmeyip sürekli araştırma yapmalı ve değişen koşullara karşı kendinizi aynı doğrultuda güncellemelisiniz.

Kullanacağınız aracı kurumu seçerken yasal olmasına dikkat etmeli, yatırım yapacağınız şirketlerin haber ve gelişmelerini takip etmeli, sistemin işleyişiyle ilgili teknik ve temel analizleri iyi takip etmelisiniz. Sonrasında ise yapmanız gereken tek şey, yatırım yapacağınız malın fiyatı düştüğünde almak; yükseldiğinde ise satmak.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir