Binance

Borsa Limit Fiyat Nedir?

Borsa Limit Fiyat Nedir?
Borsa Limit Fiyat Nedir?

Borsa Limit Fiyat Nedir?

Kurumsal bir yapıya sahip olan borsa genel bir tabirle kıymetli evrakların alım ve satım işlemlerinin yapıldığı piyasa olarak adlandırılır.

Yatırımcıların yapmış oldukları yatırımları kara çevirmek için yatırımlarını borsa piyasalarında yapmak isteyebilirler.

Ancak yatırım yapmadan önce borsa ile ilgili tüm detayların araştırılması ve borsanın nasıl oynandığı hakkında bilgiler alınması gerekiyor.

Özellikle borsa analizcilerinin yorum ve değerlendirmeleri yakından takip edilmeli riskli ve karlı adımların ne oldukları ve karlı yatırımlar için nelere dikkat edileceği konusunda bilgi sahibi olunmalıdır.

Aynı zamanda borsa piyasasında yatırım yaparak kar elde etmek isteyen kişiler eğer ki borsa piyasasına yeni girmişse borsa piyasası içerisinde yer alan birçok terimin ne anlama geldiğini de bilmelidir.

Borsada Müşteri Emri Nedir?

Yatırımcıların anlaşmalı aracı kurumlarına vermiş oldukları emire borsa piyasasında müşteri emri adı veriliyor.

Yatırımcılar tarafından aracı kurumlara verilen emirlerin aracı kurumları borsaya uyarlaması işlemine ise borsa emri adı veriliyor. Verilen borsa emirlerinin ise bir takım çeşitleri bulunuyor.

Borsa emirleri kendi arasında normal emirler ve özel emirler olmak üzere iki türlüdür.

Normal emirler de kendi arasında limit fiyat emir, özel limit emir, özeli limitli fiyat emir, kalanı iptal et emri, açılış ve kapanış fiyatlı emir olarak çeşitlere ayrılıyor.

Burada açıklanan limit fiyatlı emir uygulamasında fiyat ve miktar belli orandaki fiyat ve miktarlardır.

Fiyat ve miktar girildiği zaman işlemde gerçekleşme olmaz ise verilen emirler pasif emirler bölümüne yani bekleyen emirler bölümüne alınır.

Verilen emirlere göre gerçekleşmeyen kısımlar, pasif emirler kısmında fiyat ve zaman öncelikli olarak bekletilir.

Borsada bulunan birçok emir tipi vardır. Piyasayı iyi analiz ederek ve iyi tanıyarak doğru emirler vermek yatırımcılar için oldukça önemlidir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir