Binance

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar
Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Özellikle çalışan bireyler bankalardan kredi çekerek borçlanırlar. Bu bazen bir konut kredisi, bazen araç kredisi, bazen ise ihtiyaç kredisi olabilir. Ancak belli bir süre sonunda kredisini kapatmak isteyenler olabilir. Bu tarz durumlar işinin genellikle ortaya çıkan yeni bir nakit ihtiyacından kaynaklanır. Yanı kişi yeniden kredi çekerek ince borcunu kapatır geri kalan tutarı da ihtiyaçları için harcar.

Bankalar da bu gibi ihtiyaçlar için kredi borç transfer kredileri geliştirdi. Yanı bir bankadaki kredi başka bir bankadan alınan kredi ile kapatılabiliyor. Bu borç kapatma kredisi veren bankalar arasında en uygun faizi veren banka ise %1.39 faiz oranı ile ICBC Bank’ tır.

Faiz İndiriminden Yararlanılabilir

Var olan kredi erken kapatıldığı takdirde faiz indirimi sağlanacaktır. Ancak konut kredisi gibi gayrimenkul kredilerinde bu faiz indirimi büyük tutarlarda olmaz. Ayrıca 30 – 50 bin TL arası kalan konut kredisi için ihtiyaç kredisi çekilebilir ve kala borç bu kredi ile ödenebilir. Ancak böyle bir durumda ihtiyaç kredisi verecek olan banka kişinin gelirine dikkat eder.

Ya da çekilen kredi banka tarafından blokede tutulur ve konut kredisi kapatıldıktan sonra kullanımına izin verilir. Bu krediyi veren bankalar için kişinin gelir beyanı ve KKB puanı çok önemli olmaktadır. İşte borç kapama kredisi veren bankalar için en uygun faizler.

Türk Ekonomi Bankası: Türk ekonomi bankasının dijital bankacılığı olan Cepteteb, borç kapama kredilerinde %1.44 faiz oranını uyguluyor.

İş Bankası: iş bankası da borçlu olan bireylere kredi imkanı tanıması ile sıkça adından söz ettiriyor. İş bankasının borç kapatma kredisi için şuanda uyguladığı faiz oranı ise %1.47’dir.

Burgan Bank: Burgan Bank da uzun yıllar borç kapatma kredisi veren bankalar arasında yer alıyor. Bu bankanın ise faiz oranı %1.49’dur.

QNB Finansbank: QNB Finansbank genellikle ticari ve çiftçi kredileri ile adından söz ettiriyor. Ancak bu banka da borç kapatma kredisi veren bankalar listesine adını yazdırmış durumda. Üstelik faizi de oldukça düşük. QNB Finansbank şuanda %1.53 faiz oranı ile borç kapatma kredisi imkanı sunuyor.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir