Binance

Borç Kapatma Kredisi

Borç Kapatma Kredisi
Borç Kapatma Kredisi

Bazen tek bir kredi ya da tek bir kredi kartı kullanmamış olabiliriz. Kullandığımız birçok kredi kartından ya da krediden borçlu olabilir ve bu borçlara bir türlü yetişemiyor olabiliriz. Böyle durumlarda borç kapatma kredisi olarak da adlandırılan borçları tek bir bankada toplamak en mantıklı yöntem olacaktır. Bu sayede 5 bankaya borçlu olmayacak yalnızca tek bir bankaya borcunuz olacaktır.

Borçları Tek Bankada Toplamak Ne Kadar Mantıklı?

Bütün kredi ve kredi kartı borçlarınızı tek bankada toplamak hem mantıklı hem de avantajlı bir yoldur. Bu sayede kredi borcu ödeme gününüz tek bir gün olacak ve borcunuzu belli bir düzene koymuş olacaksınız. Ayın 5 gününe nakit bulma ihtiyacı çekmeyecek yalnızca ayın 1 gününde nakit bulma ihtiyacı hissedeceksiniz. Ödeme tarihiniz tek olacak bu sayede ödemlerinizi takip etmekte zorlanmamanızı sağlayacaktır.

Tüm Krediler Tek Bankada Nasıl Birleştirilir?

Tüm kredilerinizi tek bankada birleştirmek için şartlarını beğendiğiniz bir bankaya borç kapatma kredisi için başvurmalısınız. Eğer ki ödediğiniz kredi sizin maaşınızın %50’sinden fazlaysa kredi elinize hiç verilmeyecek doğrudan bankalara banka tarafından EFT yoluyla ödenecektir.

Ödediğiniz kredi maaşınızın %50’sinden az dahi olsa banka krediyi elden verme taraftarı değildir. Çünkü sizin borçlarınızı kapatacağınızdan emin olmak ister. Bunun için kredi ödemesini kendisi gerçekleştirecektir.
Bütün bankalara kredi ödemeniz banka tarafından gerçekleştirildikten sonra borçlu olduğunuz tek bir banka olur. Dolayısıyla borcunuzda ödeme gününüzde tek olur.

Borç Kapatma Kredisini Hangi Bakalar Verilir?

Borç kapatma kredisini veren bankalar arasında tercih yapmak tamamen size aittir. Türkiye’nin önde gelen bankalarından olan Garanti Bankası, Ak Bank, İş Bankası, Finansbank, Denizbank ve TEB borç kapatma kredisi veren bankalardır.

Borç kapatma kredisi alırken bankalar arası seçiminiz bankaların avantajlarına göre yapmalısınız. Bankaların uyguladığı faiz oranlarını göz önünde bulundurmalı ve düşük faiz uygulayan bankaları tercih etmeniz sizin için avantaj olacaktır.

Bu yazı daha önce kredimiz.org adlı internet sitemde yayınlanmıştır.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir