Bitkisel Cilt Bakımı

Kadınlarımızın günlük hayatta ve iş hayatında güzel görünme arzuları ve iş hayatındaki düzenden kaynaklanan ihtiyaçlarından doğan ”cilt bakımı”, saç bakımı gibi kozmetik sektörünün temel taşı olan bazı konular, kadınlarımızın çoğu zaman jokeri olmuştur.

Yığınla kimyasal madde ihtiva eden çeşitli kozmetik ürünleri kullanarak, kremlere, haplara, losyonlara vb. cilt bakım ürünlerine tonlarca para harcayan kadınlarımızın karşısına son zamanlarda “cilt bakımı” ile ilgili çeşitli alternatifler sunulmuştur. Bu alternatiflerin başında gelen “bitkisel cilt bakım ürünleri” en çok rağbet gören ve güzellik uzmanları ve doktorlar tarafından da en çok önerilen ürünler olmayı başarmıştır.

Bu başarının sırrı, kimyevî madde içermedikleri için “bitkisel cilt bakımı” ürünlerinin oldukça rahat kullanılabilmesi, aşırı doz veya yan etki sonuçlarının bulunmaması gibi nedenler olmuştur.

Bitkisel “cilt bakımı önerileri” olarak kadınlarımıza doktorlar ve güzellik uzmanlarından birkaç öneri sunulmuştur.

Bu öneriler şu şekilde sıralanmaktadır.
– Bitkisel Ürün kullanıyorsanız, cilt bakımınız esnasında uyguladığınız her losyon, karışım, yağ enjekte işlemlerinde her 15 dakikada bir yüzünüzü yıkayınız.
– Kür işlemi uyguluyorsanız bu süre 20 dakika olmalıdır. Ki kür, ölü hücreleri temizledikten sonra deride kalmasın, akıp gitsin.
– Her ne kadar zararı olmasa da Doktor Tavsiyesi olmadan bitkisel ürün kullanmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir