Binance

Bitcoin’in Avantajları

Bitcoin’in Avantajları
Bitcoin’in Avantajları

Bitcoin’in Avantajları

Öncelikle belirtmem gerekir ki Bitcoin’in klasik para birimleri ile karşılaştırınca bizler için birçok avantajı olduğunu söyleyebiliriz.

Farz edelim ki ben bir internet üzerinde bir mağazadan alışveriş yapıyorum kredi kartı ile yapınca bu alışverişi ben yaklaşık 10 dakika içinde tamamlarım.

Bitcoin içinde aynı durum geçerli. Diğer yandan ben Bitcoin ile alışveriş yapınca diğer ödeme sistemleri ile karşılaştırdığımızda neredeyse hiç komisyon ücreti ödemem.

Farz edelim ki ben yabancı bir web sayfasından alışveriş yaptım elimdeki Türk Lirası’nın Euro ya da Dolar bazındaki karşılığını bilmek durumundayım fakat Bitcoin ile alışveriş yaptığımda Bitcoin’in Euro ya da Dolar karşılığını bilmeme gerek kalmadan alışverişimi yapabilirim.

Bitcoin’in kullanımı diğer para birimlerine nazaran daha kolay olduğunu da söyleyebilirim.

Eğer geleneksel ödeme sistemlerinin işleyişini bilmekte problem yaşıyorsak, Bitcoin bizlere böyle bir problemi yaşatmayacağına eminim.

Eğer endişemiz güvenlik konusunda ise, bu korkunun da tamamen yersiz olduğunu söyleyebilirim çünkü Bitcoin’le ödeme yapmak kredi kartıyla veya diğer geleneksel ödeme yöntemlerinden biri ile ödeme yapmaktan kat ve kat daha güvenli olduğunu belirtebiliriz.

Bitcoin’e yatırım yapmak gözümüze anlamlı görünse de Bitcoin’i sadece bu amaç için kullanmamalıyız çünkü Bitcoin’in asıl amacı günümüz bankacılık sisteminin getirdiği problemleri aşmak olduğunu söyleyebilirim.

İşte bu yüzden Bitcoin’i normal para gibi mal ve hizmetleri satın almak için gönül rahatlığyla kullanabiliriz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir