Binance

Bilgisayar Alacaklara Tavsiyeler

Bilgisayar Alacaklara Tavsiyeler
Bilgisayar Alacaklara Tavsiyeler

Bilgisayar Alacaklara Tavsiyeler

Dizüstü bilgisayar alırken dikkat etmeniz gereken işlemci ve ekran boyutu özelliklerini bir önceki yazımızda ele almıştık.

Bu yazımızda ise RAM, ekran kartı gibi birleşenlerle kurulu gelmesi önemli olan yazılımları ele alacağız.

RAM’ler hakkında dikkat etmeniz gereken iki önemli husus olduğunu söyleyebiliriz.

Bunlardan ilkinin alacağımız dizüstü bilgisayarın 4 GB veya daha fazla miktarda RAM’e sahip olması gerektiğini belirtelim.

Bunun yanı sıra eğer ileride RAM’inizi artırıp dizüstü bilgisayarımızın performansını artırmak istiyorsak en az iki adet RAM slotu bulunan dizüstü bilgisayarları tercih etmeliyiz.

En az iki adet RAM slotu bulunan dizüstü bilgisayarları daha kolay yenileyebileceğimizi de sözlerimize ekleyelim.

Bazı markaların bizlere RAM,işlemci ve ekran boyutuna ek olarak daha farklı seçenekler sunduğunu söyleyebiliriz.

Eğer sürekli oyun oynayan biri veya bir grafik tasarımcı isek, gerçekten güçlü bir ekran kartına ihtiyaç duyarız fakat aksi halde böyle bir ekran kartına ihtiyaç duymayız.

Eğer dizüstü bilgisayarımızı sürekli yazılım,film ve dosya indirmek için kullanıyorsak, iyi bir antivirus yazılımına da ihtiyaç duyacağımızı söyleyebiliriz.

Yukarıda sözünü ettiğim kullanım amacından başka bir amaçla dizüstü bilgisayarımızı kullanıyorsak dizüstü bilgisayarımızın içinde kurulu gelen Windows Defender adlı yazılımın da bizler için yeterli olacağını belirtebiliriz.

Bunların dışında eğer Microsot Office programları dizüstü bilgisayarımızın içinde kurulu geliyorsa o dizüstü bilgisayar bizim için gerçekten güzel bir tercihtir diyebiliriz

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir