Binance

Bedava İnternet Sitesi Nasıl Kurulur?

Bedava İnternet Sitesi Nasıl Kurulur?
Bedava İnternet Sitesi Nasıl Kurulur?

Bedava İnternet Sitesi Nasıl Kurulur?

İnternet sitesi kurmak için alan adı, hosting ve yükleyeceğimiz sitenin yazılımı gerekmektedir. Piyasada siteniz için ücretsiz onlarca yazılım bulunmaktadır.

Bunlardan başlıcaları; wordpress, mybb, vbulletin, smf’dir bu yazılımlar ücretsiz olarak piyasada bulunmaktadır.

Alan adı ise hosting firmaları tarafından farklı uzantılar olmak koşulu ile ücretsiz karşılanmaktadır. Bir web sitesinin en önemli ayağı ise barındırma hizmetidir yani hosting.

Hosting firmalarının bazıları 1 ya da 2 GB ücretsiz barındırma hizmeti vermektedir, bu firmaların sitelerine üye olarak durumu analiz etmeniz mümkündür.

Blogger

Ücretsiz web sitelerinin en yaygın olanı kuşkusuz bloggerdir. Sadece bir Gmail adresi blogger sahibi olmanız için yeterlidir.

Google arama motorunun bir hizmeti olan bloggere gmail adresinizle giriş yaparak oluşturduğunuz blogger uzantılı alan adı ile site başlığı ve temasını belirleyerek ücretsiz bir şekilde web sitesine sahip olabilirsiniz.

Alan adını ve site başlığını seçtikten sonra kayıt bölümüne tıklayarak siteniz için ilk içerik girişini yapmanız mümkündür.

Ayrıca blogger üzerinde hazırladığınız sitenin içerikleri özgün ve yeterli sayıda ise ve siteniz en az altı ay yayında ise Google’a gelir ortaklığı başvurusu yapmanız durumunda sitenizin başvurusunu onaylanabilir.

Sitenizin ziyaretçi sayısı ve içeriğin +18 olmaması kaydı ile Google sizi gelir ortağı yapabilmektedir.

Web Master Forumları

Projenize güveniyorsanız webmaster sitelerine üye olarak hosting firmalarının temsilcileri ile bağlantı kurmanız halince hosting firmaları projenizi hayata geçirebilmek için sponsor olmaktadır.

Ancak bunun için projenizin başarıya ulaşacağınız kanıtlamanız gerekmektedir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir