Binance

Bebeğinizin Kök Hücresini Saklamak İçin 7 Sebep

Bebeğinizin Kök Hücresini Saklamak İçin 7 Sebep
Bebeğinizin Kök Hücresini Saklamak İçin 7 Sebep

Bebeği için sağlıklı bir gelecek planlayan aileler bebeklerinin kök hücrelerini saklamayı seçiyor. Bebeğin saklanan kök hücresi ilerleyen dönemlerde yaşanabilecek rahatsızlıkların aşılmasını sağlıyor. Bu kök hücrelerin özel ortamlarda ve koşullarda saklanması gerekir. Özel koşullarda saklandığı takdirde ilerleyen dönemlerde başarılı sonuçlar alınabilir. Fakat doğru koşullarda saklanmaz ise istenilen sağlıklı sonuçlar elde edilemeyecektir. Kök hücreler genel olarak özel kordon kanı bankalarında saklanıyor.

Sterilize bir ortamda saklanmaları zarar görmelerini de engelliyor. İlerleyen dönemlerde oluşabilecek bir rahatsızlık durumunda bu bankalardan alınarak tedavi yöntemleri içerisinde uygulanıyor. Bu sayede var olan zor rahatsızlıklar kolay şekilde yok ediliyor. İlerleyen dönemlerde oluşabilecek rahatsızlıklara bir önlem olarak düşünülebilir. Basit gibi gözükse de ilerleyen dönemlerde çok maliyetli ve uzun süreli olan tedavi yöntemlerindense bu yöntem ile kısa sürede başarıya ulaşmak mümkündür. Saklanacak kök hücresi ile birçok farklı rahatsızlık iyileştirilebilir ve kişiler sağlığına kavuşabilir.

Kök Hücresi Nedir?

Kök hücresi ilk olarak anlam bakımından incelendiğinde en genel tanım ile yaşamın temel taşıdır. Yaşam belirtilerinin başladığı ilk anlarda oluşan bir yapıdır. Göbek kordonu bebeğin ilerleyen dönemlerde ihtiyacı olabileceği birçok durumda kullanılabilir. Kök hücre tam bir zengin hücre deposudur. Önemli hücrelerin birçoğu burada yer alıyor. Ayrıca dönüşme özelliğine de sahiptirler. Bu hücreler vücudu korumaya veya onarmaya yardımcı olabiliyor. Kan doku hücrelerine dönüşümleri de gerçekleşiyor. Ayrıca bu hücrelerin elde edilmesi de acısızdır. Diğer kök hücreler acılı ve uzun bir süreç sonrası elde edilirken kordon kanı kök hücreleri daha zahmetsiz şekilde elde edilmektedir. Siz de çocuğunuzun kök hücrelerini saklayarak ilerleyen dönemlerde oluşabilecek rahatsızlıklara karşılık önlem alabilirsiniz. Önemli bir adım olan kök hücre saklama olayı ile ilerleyen dönemlerde sağlık sorunlarının aşılması daha kolaydır. Kök hücreler kullanılarak birçok farklı tedavi yöntemi uygulanabilir.

Kök Hücresi Neden Saklanmalıdır?

Kök hücresinin saklanması için birçok sebep bulunuyor. Eğer yeterince uygun ortamlarda kök hücreler saklanır ise başarılı sonuçlar alınabilir. Bu sebepler şöyle sıralanabilir:

* Kordon kanı kök hücreleri lösemi, anemi ve kemik iliği başta olmak üzere 85 farklı rahatsızlığın tedavisinde kullanılıyor. Bu sayede herhangi bir sorun yaşanmadan rahat bir şekilde tedaviler gerçekleştiriliyor. Buna ek olarak günümüzde bazı hastalıkların tedavisinde de kök hücrelerin kullanılması için çalışmalar yürütülüyor.

* AIDS, Alzheimer, otizm ve diyabet gibi rahatsızlıkların artık kök hücre ile tedavisi için yoğun çalışmalar yürütülüyor. Bu kadar çok rahatsızlığı kapsayan kök hücre sayesinde bebeğinize iyi bir gelecek planlayabilirsiniz.

* Saklanan kök hücreler kardeşler ile yüzde 50 uyumludur. Önceden saklanmamış olabilir. Sonradan olan çocuğunuzun kök hücresini saklamanız halinde önceden olan çocuğunuzun rahatsızlanması durumunda bu kök hücreler ile müdahale yapılabilir. Anne baba ile ise bu uyum yüzde 25’dir. Kendisi ile yüzde 100’dür.

* Ek maliyete ihtiyaç duyulmadan tedavi anında bu kök hücrelere ulaşmak mümkündür. Normal şartlarda bir devlet bankasından bu hücrelerin bulunması haftalar sürebilir. Fakat saklanan kök hücre ile kısa sürede tedaviye başlanabilir.

* Maliyeti düşük ve ilerleyen dönemlerde farklı hastalıkların iyileştirilmesi için idealdir.

* Alınacak kök hücre tedavisi ile sıkıntılar kısa sürede yok edilebilir. Hastalıklardan kurtulmak mümkündür.

* İlerleyen dönemlerde oluşabilecek büyük rahatsızlıklar genel olarak kök hücre tedavisi ile yok ediliyor. Kök hücre tedavisinin başlaması için ise kök hücrelerin temin edilmesi gerekir. Bu anlamda saklanacak kordon kök hücre ile bebeğinizin ilerleyen dönemlerde yaşayabileceği rahatsızlıkları ortadan kaldırabilirsiniz.

İlerleyen dönemlerde tıp alanında daha da gelişmesi ve ilerlemesi sayesinde farklı hastalıkların da bu yöntemler ile yok edilmesi gündemdedir. Henüz ortaya çıkmamış hastalıklardan bile bebeğinizi bu şekilde koruyabilirsiniz. Ayrıca büyük rahatsızlıklar olan anemi, kemik iliği hastalıkları gibi durumlarda kötü sonuçlar alınabiliyor. Kök hücre beklenirken insanlar ölebilmektedir. Bu durumu aşmak saklanacak kök hücreler ile mümkün oluyor. Kısa sürede depolama alanından alınacak kök hücre ile çocuğunuz sağlına kavuşabilir. Aynı zamanda Alzheimer gibi farklı rahatsızlıklar da ilerleyen dönemlerde bu kök hücreler ile iyileştirilecek. Çocuğunuz için önemli olan bu işlemi yapmanız önem taşıyor. Bu sayede farklı rahatsızlıklardan kurtulmasını şimdiden sağlayabilirsiniz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir