blogRom / Genel / Baymak Kombi Servisi

Baymak Kombi Servisi

Baymak Kombi Servisi

Baymak kombi bakımı ile kombi daha sağlıklı, oldukça iyi bir performans ile çalışacaktır. Oluşabilecek arızaların önceden fark edilmesi ile de çok daha verimli bir ısınma elde edilebilir.

Baymak Kombi bakımı yapıldıktan sonra petekler çok daha iyi ısınacak, kış mevsimi ise korkutmayacaktır. Özellikle uzun kullanımı olan kombilerde peteklerin alt kısımlarının ısınmaması gibi sorunlar ile karşılaşılması durumunda ise kombi bakımının ardından bu türlü sorunlarda giderilmiş olacaktır.

Kombi bakımı sırasında servis elemanlarınca yapılacak bir diğer kontrol ise ses kontrolü ve sıcak su akışı ile ilgili kontrollerin sağlanmasıdır.

Kombi bakımında markanın ya da modelin hiçbir önemi yoktur. Önemli olan kombinin belli aralıklar ile bakımının yaptırılmasıdır.

Kombi Bakımı Ne Zaman Olmalıdır?

Bursa Baymak Servisi için kombi bakımının yapılması için en uygun zaman kış ayları gelmeden ve yaz sonu gibi olmalıdır. Bu ayların seçilme sebebi ise ilk olarak kış mevsimi öncesinde kombi servislerinin uyguladığı kampanyaların olmasıdır.

Kış mevsiminde yoğun iş nedeni ile birikecek olan servis hizmetlerinin yaz sezonunda az olması da bu tercih için önemli bir nedendir. Bu dönemlerde hemen gelebilecek kombi servis elemanları, kış sezonunda ise belki birkaç gün geçmesine neden olabilir.

Kombi bakımında ve özellikle de peteklerin temizlenmesinde fark edilir ölçüde maliyette düşme sağlanacaktır. Bu durum ise az yakıt ile yüksek performans sağlanması anlamına gelmektedir.

Kombi Bakımında Neler Yapılmalıdır?

Kombi bakımında parçalarda kir ya da pislik nedeni ile meydana gelecek tıkanmaların olabilmesi düşünülerek bu parçaların tek tek temizliği söz konusu olmalıdır. Özellikle de filtrelerde meydana gelebilecek tıkanma, kombinin çalışma performansını direk etkileyeceği için kesinlikle temizlenmelidir.

Baca ve ısı sensörleri de bakım sırasında elden geçirilmesi gereken parçalardandır. Isı sensörü iyi çalışmaz ise mekanın ısınmasında da sorun yaşanabilir.

Baca sensörünün çalışmaması ise bacanın çekişi ile alakalı olduğu için gerekli gaz akışına da etki edecek bir parçadır. Bu nedenle hayati önemi vardır. Bu parçalardan herhangi birinde yaşanacak sorunlar, Mersin Baymak Servisimizde kombi tamiri yapılarak giderilebilmektedir.

Kombi Bakımının Önemi

Kombi bakımı yapılması yakıttan tasarruf edilmesini sağlayacağı gibi sürekli peteklerin ısınması ya da sıcak su ile ilgili arızaların oluşmasından kombinin korunması açısından oldukça önemlidir.

Yaz mevsiminin ardından gelecek soğuk kış günlerinde üşümemek, gerektiği kadar ısınmak için bakım yaptırılması gerekmektedir.

Her sene sorun yaşanmaması, bir sonraki sene sorun yaşanmayacağı anlamına gelmeyecektir. Bu nedenle olası sorunlara hazırlık için ve insanların kendilerini daha güvende hissedebilmeleri için kombi bakımının önemi büyüktür.

Kombi İle İlgili Sorunlar Nelerdir?

Kombide ki su basıncının sürekli düşmesi, kombiden çıkan yüksek ses, kombinin su almaması, peteklerin sürekli ısınması, peteklerin hiç ısınmaması, kombinin patlamalı yanması, sürekli su akıtması, peteklerin alt kısımlarının ısınmaması kombilerin belli başlı sorunlarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir