Binance

Baharla Birlikte Cildiniz de Yeniden Doğsun

Baharla Birlikte Cildiniz de Yeniden Doğsun
Baharla Birlikte Cildiniz de Yeniden Doğsun

Baharla Birlikte Cildiniz de Yeniden Doğsun

Kış aylarının sonu yaklaşmaya başladığına göre artık güneşli havalara karşı hazırlıklı olmakta fayda var. Güzel görünmek isteyen herkes için bahara hazırlık tadında öneriler sizi bekliyor!

Cildinizi Rahatlatın

Bu sene kış çok sert geçmiyor olsa da cildimiz için aynısı geçerli olduğu konusunda emin olamayız. Kuru hava ve soğuğun etkisine karşı cildimiz yıpranmasın diye elimizden geleni yaptık. Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte nem ve sıcaklık etkisini gösterecek. Buna karşı hazırlıklı olmakta fayda var. Tabi ki güneş kremi kullanmak için yaz aylarını beklemeyeceğiz. Aslında güneş kremi kullanmayı hiç bırakmayanlardansanız en iyisini yapmışsınız demektir ama henüz kullanmıyorsanız İlkbahar başlangıç için güzel bir zaman.

Güneşe karşı önlem aldığımıza göre detaylı bir cilt bakımına ne dersiniz? Evde yapıldığında faydasını görenler bir de uzmana gitmeliler. Cildinizin aslında yıllardır nefes almamış olduğunu o uygulamadan sonra hissedeceksiniz. Güzel bir cilt bakımıyla güzel havaları karşılayabilir, cildinize de küçük bir güzellik yapmış olursunuz.

Lazer Epilasyon İçin Çok Geç Kalmayın

Bahar aylarıyla birlikte güneş de kendini daha çok gösterecek. Biliyorsunuz ki lazer epilasyon sonrasında işlem uygulanan bölgeye olabildiğince az güneş ışını gelmesi gerekir. Sıcak havalarda her ne kadar güneşten kaçınsanız da teninize değen güneş ışınları kış aylarına göre daha çok zarar verir. Bu nedenle lazerle ilgili bir işlem yaptıracaksanız, zamanı geçmeden harekete geçmenizi öneriyoruz. Lazer epilasyona ek olarak dövme silme uygulaması ve karbon peeling de lazer atışlarıyla yapılan işlemlerdir.

Sıcak Havaları Formda Karşılayın

Havaların ısınmasıyla birlikte daha ince ve hafif giysiler giyilmeye başlanacak, aylardır saklanan cildimiz daha çok kendini sergileme fırsatı bulacak. İşte tam da o zamanlar geldiğinde formda olmak istiyorsanız ama bir türlü spor yapmaya fırsat bulamıyorsanız bölgesel zayıflama tam da size göre. Dermatologların bir hizmeti olan bölgesel zayıflama, cilt yüzeyini ısıtarak işlem yapılan bölgenin incelmesini sağlıyor. Sadece yağ dokuyu incelten uygulama son derece iyi sonuçlar veriyor.

Düzenli Bakım Şart

Hem yaz hem de kış aylarında cildi zorlayan ve yoran çeşitli etkenler vardır. Bunlarla başa çıkmak zor gibi görünüyor olabilir, bir de hassas bir cildiniz varsa, cilt sorunlara karşı savaşmayı bile düşünmüyor olabilirsiniz. Fakat aslında cildinizin sağlıklı ve güzel görünmesini sağlamak çok da zor değil.

Dermatologlardan destek almaktan çekinmeyin. Günümüzde birçok kişi dermatologlara güvenememekten şikayetçi. Dış dünyayla en önemli temasınızı gerçekleştiren cildinizi bir başkasının eline bırakmak hiç kolay bir karar değil. Bu konuda gerçekçi olmak gerekirse, dermatoloğunuzu çok iyi seçmelisiniz. İyice araştırıp sizin ve cildiniz için en doğru kararları verecek bir dermatologla çalışmalısınız. Yaz ya da kış olmasının bir önemi yok, cildiniz için ne zaman yardıma ihtiyaç duyarsanız danışabileceğiniz bir uzman olması sizi her zaman güvende hissettir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir