Binance

Ayak Mantarı Nasıl Geçer?

Ayak Mantarı Nasıl Geçer?

Ayak Mantarı Nasıl Geçer?

Ayak mantarı ayakta görünen bir cilt sorunudur. Ayağın uzun süre çorap gibi karanlık ortamlarda kalması ve nemli bir ortamda olması nedeniyle mikropları orada uzun süre çoğalması ile ayak mantarı sorunu ortaya çıkar.

Ayak mantarı eğer tedavi edilmese mantar ayağın tüm bölgesine yayılır ve daha büyük sağlık problemlerine neden olur.

Ayak mantarı belirtileri peki nelerdir. Ayak mantarının belirtilerinden bir kaçı genelde ayağın kaşınması, iltihaplanması, ağrılar olması gibi durular en büyük belirtileridir.

Ayak mantarı ayakta görünürse deride önce iltihaplanma daha sonra ise derinin kabuklanıp dökülme durumu yaşanır.

Ayak mantarı ayağın uzun süre aynı çorapta kalması sonucu oluşur. Ayrıca çorabın mevsime göre uygun olup olmaması da ayak mantarına neden olmaktadır.

Ayak mantarı ayrıca ayağın kalite seviyesi düşük olan ayakkabılarda da kalması ayak mantarına neden olmaktadır. Ayağın iyice kurutulmaması ve başka kişilere ait havluların kullanılması da ayak mantarına neden olmaktadır.

Peki, ayak mantarı sorunuyla nasıl başa çıkabiliriz.

Ayak mantarını yenmenin en iyi yolu temiz olmaktan geçmektedir. Günün belli zamanlarında ayak kolonya ile yıkanmalıdır. Ayak mantarını yenmek için ayağınızı sirke ile yıkayınız.

Sirke ile ayak mantarı sorunu ile başa çıkabilirsiniz. Ayak mantarı giderici özel kremler kullanınız. Ayrıca ayak törpüsü ve ojelerde uzak durunuz.

Doğadan yetiştirilen bitkilerle hazırlanmış olan kremlerle ayak mantarı ile başa çıkabilirsiniz. Yukarıda verilen bu yollarla sizler de ayak mantarı sorunuyla başa çıkabilirsiniz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir