Binance

Avokado Yağı Faydaları

Avokado Yağı Faydaları
Avokado Yağı Faydaları

Avokado Yağı Faydaları

Zeytinyağı gibi avokado yağının da her şeye faydası vardır. Fakat insanlar tarafından çok fazla bilinmediği için zeytinyağı kadar çok kullanılmıyor.

Avokado yağının içinde %70’ini oluşturacak şekilde aleik asit bulunur. Avokado yağının içerisinde çok miktarda A, B, C, E, ve K vitaminleri bulunur. Aynı zaman hiç trans yağı içermediği için çok faydalı olduğu gözlemleniyor.

Avokado Nedir?

Avokadonun ismi bilinse de çok fazla kişinin tatmadığı bir meyvedir. Aslında avokado besleyici bir meyvedir. Genelde salatasıyla meşhurdur. Fakat tadı, tuzu olmayan bir meyve olduğu biliniyor.

Türkiye’de çok fazla kullanılmasa da birçok ülkede kullanılır. Salatası yapıldığı gibi pişirilmesiyle de ünlü bir meyvedir. İçinde kocaman bir çekirdeği vardır fakat çıkarılarak yenilmesi tercihler arasındadır.

Avokadonun İçindeki Aleik Asit Ne İşe Yarar?

Aleik asit diyabet hastalarına iyi gelmektedir. Aleik asit glikoz seviyesini değiştirerek vücuda yarar sağlar. Bunun sonucunda diğer yağlara göre bozulması daha zor oluyor.

Avokado Yağı Cilt Bakımına İyi Gelir Mi?

Avokado yağının içerisinde çok fazla A vitamini bulunduğu cilde iyi gelir. Egzama gibi cilt sorunlarında da kullanılabilir. Zeytinyağı ile aynı özelliklere sahip bir yağdır.

İçerisinde A vitamini, B3 vitamini, C vitamini ve E vitamini olduğu için cildin renginin dengelenmesini sağlar.

Selülitlerden memnun değil iseniz avokado yağını sürdüğünüz ve bunu bir süre uyguladığınız takdirde selülitlerden kurtulabilirsiniz.

Cildi nemlendirdiği gibi yumuşatır ve daha parlak olmasını sağlar. Güzel bir kokusu olan avokado yağını her zaman cilde sürmekte fayda olduğu gibi yeteri kadar sürmek daha doğrudur.

Hafif miktarda sorun yaşadığınız yere sürmek daha mantıklıdır. Aynı zamanda kolajen üretimini de arttırdığı bilinir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir