Binance

Avize Mağazası Açmak

Avize Mağazası Açmak
Avize Mağazası Açmak

Avize Mağazası Açmak

Bu makale avize mağazası açmak isteyen girişimciler için yazılmıştır. Avize mağazası açmayı planlıyorsanız bu makaleyi mutlaka okuyun.

Avize mağazası açmayı mı düşünüyorsunuz? Başarılı bir başlangıç yapmanız için ihtiyacınız olan şeyleri biz size söyleyelim.

Avize Mağazası Nasıl Açılır?

Avize mağazanız için pazarlama planı hazırlayın

Pazarlama en gerekli iş becerilerinden biridir. Ne yazık ki, girişimcilerin birçoğu lambalar ve aydınlatma ürünleri de dahil ürünlerin pazarlanmasına ilişkin nüanslara yanıt verecek donanımda değildir.

Etkili pazarlamanın ilk adımı avize satışı faaliyetine ilişkin pazarlama planı hazırlamaktır. Planınız işinizin detaylı tanımlarını, hedef kitlenizi ve müşterilerle iletişim kurmak için kullanacağınız yöntemi kapsamalıdır.

Planınıza pazarlama bütçesini eklemeniz de bir o kadar önemlidir. Kaynaklar sınırlı olduğunda, plansız ve organize olmamış pazarlama yatırımları için harcadığınız her kuruş boşa gidecektir. Ancak hedeflenmiş pazarlama hedefleri oluşturursanız ve doğru bir biçimde yatırım yaparsanız paranız cebinizde kalır ve avize mağazanızın trafiğini arttırırsınız.

Avize mağazası kurulum ipuçları

Fiziki mağazalar ürün çeşitliliği ve hazır vitrin fırsatları arasında sürekli olarak denge kurmak zorundadır. Müşterileriniz için çekici vitrinler hazırlamanız önemli olsa da seçeneklerin çokluğu karmaşık alışveriş deneyimlerine neden olur.

Sonuç olarak, yer seçimi ve mağaza düzeni başlangıç ve kurulum aşamasında ki önemli endişelerdendir. Mağazayı kiralamayı planlıyorsanız, alanın vitrin konseptiniz için uygun olduğundan ve düzinelerce lambanın ve aydınlatma teçhizatının elektrik gereksinimlerini karşılayacağından emin olmalısınız.

Avize mağazası açacak girişimciler için envanter yönetimi tavsiyeleri

Envanter yönetimi avize mağazasının karlılığının belirleyici unsurlarından biridir. Müşterileriniz için elinizin altında yeteri kadar mal olması gerekse bile genel masrafların aşırı olması nakit akışını sınırlandırır ve başarısız olmanıza neden olur.

Yeni açılan avize mağazaları için “tam zamanında yaklaşımı” zordur. Ancak envanter takip araçları, sipariş hazırlık zamanı ve geriye dönüş zaman tahminleri özelliği olan envanter yönetimi sistemi bir taraftan nakit akışınızı arttırırken bir taraftan da ürün tedarikinin kusursuz olmasını sağlar.

Avize mağazası iş planı nasıl hazırlanır?

Dersinize iyi çalışırsanız iş planı yapmanın mağazanız için en kritik şey olduğunu bilirsiniz.
Gereksiz bir formalite gibi gözükse bile avize mağazanızın hedeflerini ve stratejilerini şekillendirecek olan iş planıdır.

Neden iş planı hazırlamalısınız?

İş planları önemli başlangıç hatalarının önlenmesine yardımcı olur. İş planınız sektör ölçümlerini ve ölçülü tahminleri kapsarsa işiniz piyasa dalgalanmalarına ve felaketlere neden olan sürprizlere karşı daha dayanıklı olur.

Yerel müşteri tabanı yeterli mi?

Yeni açılan avize mağazaları yerel müşteriye güvenir. Müşterileri çeşitlendirmek için dükkanınızı, insan ve araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde konumlandırabilirsiniz.

Rekabeti araştırın

Avize mağazanızı açmadan önce rekabeti araştırmanız gerekir. Yakınlarınızdaki avize mağazalarının yerini saptayın. Yerel pazar başka bir avize mağazasını daha destekleyecek durumda mı? Cevap hayırsa rakiplerinizden çok daha iyisini yapmanız gerektiğini unutmayın.

Bu işi yapan kişilerle konuşun

Bu işi yapan kişilerden tavsiyeler alın. Yakınlardaki avize mağazası sahiplerinin size tavsiye vereceğini düşünüyorsanız, bir kere daha düşünün. Size yardımcı olmaları çılgınlık olur. Neyse ki, başka bir yerde avize mağazası olan ve sizi doğrudan rakip olarak görmeyecek birisi size yardımcı olabilecektir. Böyle bir durumda işletme sahibi size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. Israrcı bir insansanız size yardımcı olacak bir akıl hocası bulabilirsiniz.

Var olan bir avize mağazası almak mı, yeni bir mazağa açmak mı?

Ne yazık ki, deneyimsiz girişimcilerin birçoğu yeni bir mazağa açmanın tek seçenek olduğunu düşünürler. Ekstrem yenilikler veya benzersiz değerdeki öneriler hariç var olan bir avize mağazasını almak daha az risklidir.

Var olan avize mağazaları önceden bilinirler. Ancak yeni girişimler belirsizdir çünkü tahminler tahmin edilen sonuçlara göre şekillenir. En iyi ihtimalle, karlılığı kanıtlanmış ve sorunsuz işleyen iş modeli olan anahtar teslim bir avize mağazasını alabilirsiniz.

Bayilik fırsatlarını değerlendirin

Kendi başınıza hareket etmek yerine bayilik fırsatından faydalanmanız başarılı olma şansınızı arttırabilir. Avize mağazası açmayı düşünüyorsanız, iyi bayilik fırsatları olup olmadığını araştırmanız hayatınızı kolaylaştırabilir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir