Binance

Aquabiking ve Aquacycling İle Zayıflama

Aquabiking ve Aquacycling İle Zayıflama
Aquabiking ve Aquacycling İle Zayıflama

Fazla kiloya sahip olan kişilerde meydana gelen kemik rahatsızlıkları ve eklem problemlerinin giderilmesinde alternatif bir tedavi yöntemi olarak kullanılan aquabiking ve aquacycling işlemleri hem kişinin zayıflamasına yardımcı olurken hem de rahatsızlık geçirilen bölgelerin iyileştirilmesinde ortak bir program olarak kullanılmaktadır.

Aquabiking ve Aquacycling Nedir?

Bir spor dalı olarak geçen bu yöntemler fazla kilosu olan kişilerin zayıflamasında oldukça etkili bir spor seansı olarak görülmektedir. Diğer spor aletlerine göre daha fazla kilo verici ve kalori yakıcı olarak bilinen bu spor yöntemleri suyun içerisinde yapılmaktadır.

Suyun vermiş olduğu ağırlıkla beraber yapılan bu spor daha fazla oranla kalori yakılması için oldukça idealdir. Suyun içinde yapılan bu sporun daha fazla güç ve çaba sarf ettirdiği göz önünde bulundurulduğu zaman daha hızlı bir şekilde form tutmak ve ideal forma ulaşmak daha kolay olmaktadır.

İnsanların spor yaparken oluşturduğu stres durumu su ile birleştiğinde kişide büyük bir rahatlama ve gevşeme hissi de yaratmaktadır. Belirli zorluk dereceleri bulunan bu bisiklet sporunun kişinin kondisyonuna oranla spor hocası tarafından belirlenmesi gerekmektedir.

Aquabiking ve Aquacycling Nasıl Yapılır?

Bu yöntemler spora başlanmadan önce havuz içerisinde ısınma ve gevşeme hareketlerinin yapılmasıyla birlikte başlatılmaktadır.

Vücudun gereken rahatlığı sağlaması ve esnemesinden sonra bisikletlere bindirilen kişiler hocalar tarafından verilen süreler içerisinde suyun altında bisiklet kullanmaya başlarlar. Kişilerin kondisyonuna göre hocalar tarafından zorluk derecesi arttırılmaktadır.

Bisiklet seansı yaklaşık olarak 30-40 dakika arasında sürmektedir. Bu sporun yapılması sonucu selülitlerinden kurtulmak isteyen kişilerde, obezite rahatsızlığı yaşayan kişilerde, kemik ve eklem problemi yaşayan kişilerde, duruş bozukluğu olan kişilerde ve kondisyon eksikliği olan sporcularda oldukça etkili bir şekilde fayda sağlamaktadır.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir