Binance

Apple Pay Türkiye’de Nasıl Kullanılır?

Apple Pay Türkiye'de Nasıl Kullanılır?
Apple Pay Türkiye’de Nasıl Kullanılır?

Apple Pay Türkiye’de Nasıl Kullanılır?

Apple Pay Türkiye’de kullanılması Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı bir olaydır. Çünkü üretici firma olan Apple, Amerika Birleşik Devletleri’ne ait bir şirkettir. Yani Amerika Birleşik Devletleri’nin izni olmadan Apple Pay Türkiye’de kullanılamaz.

Apple Pay İçin Banka Kartı

İlk yol Amerika Birleşik Devletleri’nin Apple Pay için Türkiye’ye izin vermesi olacaktır. Bir diğer yol ise Amerika Birleşik Devletleri’ne ait bir banka kartı açmak olacaktır. Bu banka kartı bir kredi kartı olmak zorundadır.

Kredi kartı telefon sahibinin eline geçtikten hemen sonra telefondaki konum, Türkiye yerine Amerika Birleşik Devletleri olmalıdır. Bu işlem sadece Apple işlemcisi olan iPhone marka telefonlarda geçerlidir.

Samsung gibi markalarda bu işlemlerin hiçbiri yapılamaz. Çünkü Apple Android bir işlemci değildir. Daha sonra evin veya kişinin üstüne kayıtlı bir adres verilmelidir.

Kullanıcı sahibi bu adresi isterse internetten sahte olarak alabilir. Bu yöntemin işe yaraması için Amerika Birleşik Devletlerinde önceden açılmış bir banka kartı veya kredi kartı kullanılmamış olması gerekmektedir.

Apple Pay üzerinden alışveriş yapabilmek için kullanıcının, en az banka kartı veya kredi kartından elli Türk lirası alışveriş yapması gerekir.

Apple Pay Kullanılabilen Telefonlar

Apple Pay uygulaması sadece iPhone 6 ve daha üstü iPhone modellerinde kullanılabilir. Daha alt modellerde kullanılması imkansızdır. Bunun nedeni Apple Pay uygulaması çıkarıldığında henüz iPhone 5 ve daha alt modelleri piyasada yoktu.

Türkiye’de Apple Pay programından haberi olmayan binlerce iPhone kullanıcı vardır. Bu kullanıcıların bir an önce bu makaleler ile bilinçlendirilmesi gerekiyor.

Apple Pay’den bir şey satın alındığında, ödeme yapmak için Apple Pay diye başka bir ücretli uygulama kullanılmak zorunda.

Hava atmak için iPhone almak pek akıl işi değildir. iPhone en masraflı ve kullanışsız telefondur. Sadece bir kaç özellik dışında pek kullanışlı değildir.

Fakat buna rağmen birçok insan kullanmaktan vazgeçmiyor. Çünkü artık üç-dört bin Türk lirasını gözden çıkartmış durumda.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir