blogRom / Genel / Ankara’da Gezilecek Yerler

Ankara’da Gezilecek Yerler

Ankara’da Gezilecek Yerler

Anadou’nun tam orta noktasında bulunan İç Anadolu Bölgemizin en gelişmiş şehri, tabi ki Başkentimiz Ankara. Yüz ölçümü bakımından en büyük üçüncü şehirken nüfus bakımında ikinci sırada yer alan Ankara, çevre illerden devamlı olarak göç almakta.

Şehir 1923 yılından önce gelişim anlamında pek umut vaat etmeyen bir il iken Başkent ilan edilmesi ile birlikte hızlı bir gelişim koridoruna girmiş ve nihayetinde gelişmişlik yönünden ülkenin en üstteki illerinden biri olmuş.

Cumhuriyet döneminden itibaren ülkenin Başkenti olma görevini üstlenmiş olan Ankara, yeniden doğduğumuz o dönemlerde de önemli bir şehir olmakla vazifelendirildiği için, kalpten ve derin bir saygıyı da hak ediyor bizce.

Ankara’da Gezilecek Yerler

Yüzölçümü açısından en büyük illerimizden biri olan Ankara, hem milattan önceki süreç hem de milletimizi ilgilendiren tarihi ile de ön planda yer alıyor. İş olanakları, ekonomi, sanayi ve ticaret alanlarında da ülkenin önde gelen şehirlerinden olan Ankara, bizim ise daha çok gezilecek yerler konusunda ilgimizi çekiyor.

Ankara ilk bakışta soğuk gözükebiliyor insana. Malumunuz Başken olmanın verdiği yoğun bürokrasi trafiği ve özellikle memur kitlesine hitap eden yapısı ile böyle hissettirmesi gayet normal. Fakat yakından tanımaya başladıkça insanın içini ısıtan bir havası da yok değil. Aslına bakarsanız çok güzel bir şehir ve tek eksiği ise denizinin olmaması diyebiliriz.

Siz de bu şehrin soğuk çehreli bir yer olduğu gibi bir düşüncede iseniz hiç merak etmeyin. Biz ankarada gezilecek yerler içerikli konularımızı sizlerle buluşturarak şehri size çok daha sıcak göstereceğimizi düşünüyoruz.

Şayet Ankara’yı daha yakından tanımayı arzuluyorsanız çok doğru bir adrese geldiniz. Gezipedia.net olarak ele alacağımız konuları eğlenceli bir şekilde sizlere sunmaya çalışacağımızı ve gezip gören her insan gibi, henüz tanımayanlara da Ankara’yı sevdireceğimizi belirtmek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir