Binance

Android Uygulaması Nasıl Yapılır?

Android Uygulaması Nasıl Yapılır?
Android Uygulaması Nasıl Yapılır?

Android Uygulaması Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen android telefonlar, yazılımsal olarak her geçen gün büyük bir hızla gelişmekte ve teknoloji dünyasındaki bu akıl almaz rekabet her geçen gün artmaktadır. Peki, bu android nedir?

Android, Google tarafından geliştirilen linux tabanlı bir işletim sistemidir. Günümüze tabletler ve telefonlardan akıllı saatlere kadar birçok cihazda kullanılmaktadır. Android cihazlar apk uzantısını desteklemektedir. Birçok kullanıcı kendi android uygularını yapabilmekte ve bundan para kazanabilmektedirler.

Apk Uzantılı Android Uygulamaları Nasıl Yapılmaktadır?

Android işletim sistemlerinde uygulama yapma için genellikle Java ve XML gibi programlar kullanılır. XML daha çok görünüm ve tasarım ile ilgili kısmı içerirken Java teknik kısımla ilgilenir. Bu uygulamaları kullanabilmek için yeterli teknik bilgi sahibi olmak gereklidir. Java uygulamaların programlama dilidir. Günümüzde Java Eğitim Kursları bulunmakta olup, üniversiteler ve çeşitli kurumlarda öğretilmektedir. Çünkü Java dilinde uzmanlaşmak daha iyi program yazmayı sağlar. Uygulama yaparken bir diğer önemli olan program ise Eclipse IDE’dir.

Eclipse IDE Nedir?

Eclipse IDE 2001 yılında IBM tarafından ortaya çıkarılan, açık kaynak kodlu tümleşik geliştirme ortamıdır (IDE). Şık görünümü olan bu geliştirici, kolay bir kullanımı olmakla birlikte sadece Java değil farklı diller içinde kullanılabilir.

Farklı Yazılımlar

Uygulama yapmak eskisi kadar zor değildir. Çeşitli yazılımlar aracılığıyla kullanıcılar, kod yazma ile uğraşmadan doğrudan doğruya bu yazılımları kullanarak uygulama yapabilmektedirler.

Uygulama yapmak ne kadar kolay görünse de günümüzün asıl problemlerinden biri de tam olarak budur. Çünkü program yazmanın kolaylaşması ve yayılmasıyla birlikte yenilikçi fikirler üretmek daha zor hale gelmiştir. Uygulama yapmak isteyen kullanıcıların öncelikle kullandıkları programların kodlama dillerinde kendilerini geliştirmeleri gerekmekte ve rekabet ettikleri yazılımcılardan daha inovatif fikirler üretip, bu fikirlerini bir uygulama ile hayata geçirmek zorundadırlar.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir