Binance

Android Saatler, Iphone’da Nasıl Kullanılır?

Android Saatler, Iphone’da Nasıl Kullanılır?

Android Saatler, Iphone’da Nasıl Kullanılır?

İlk çıktığı andan beri çok sayıda kişi tarafından satın alınan ve kullanılan Android saatlerin IOS işletim sistemine sahip olan, Apple şirketi tarafından üretilmiş sürümü uygun olan cihazlarla birlikte kullanılması mümkün. Eğer hem iPhone akıllı telefonunuz hem de Android saatiniz bulunuyorsa ve “Android saatler, iPhone’da nasıl kullanılır” sorusunun en doğru ve güncel cevabını öğrenmek istiyorsanız, bu yazıyı okumanız gerekiyor.

Uygulamanın Yüklenmesi

Akıllı telefonunuzun dijital mağaza uygulamasına girerek Android Wear ismindeki uygulamayı yüklemeniz gerekiyor. Normal hızdaki bir internet bağlantısıyla birkaç dakika içerisinde uygulama açılmaya hazır oluyor. Bu aşamayı tamamladıktan sonra uygulamayı açıyorsunuz. Tüm bunları yapabilmek için akıllı saatinizin şarjının en az yüzde 80 seviyesinde olması gerektiğine dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi halde, tüm aşamaları tamamlayamama ihtimali bulunuyor.

Cihazlar Arasında Bağlantı Kurulması

Her iki cihazın da bluetooth bağlantısının açık olması gerekiyor. Akıllı telefonunuzda gerekli ayarları yapmanızın ardından, taranan ve etrafta bulunan akıllı saat cihazıyla kablosuz şekilde bağlantıyı kurmanız gerekiyor. Akıllı telefonun bulduğu cihaza erişimine izin vermenizin ardından, akıllı saatin üzerinde bir şifre beliriyor. Bu şifreyi akıllı telefona yazmanız gerekiyor. Her iki cihazda da aynı anda bildirimler çıkıyor. Bu bildirimlerden akıllı saat üzerinde olan, şifreyi gösterirken akıllı telefon üzerinde olan şifre istiyor. Böylece, şifreyi girerken zaman açısından herhangi bir problem yaşanmıyor.

Cihazların Eşlenmesi

Şifrenin akıllı telefon ekranına yazılmasından sonra, eşle butonuna dokunuyorsunuz. Bunun ardından cihazlar aralarında bağlantı kurmak için bir süre işlem yapıyor. Eşleme işlemi biraz uzun sürebiliyor. Ancak, bu aşamada iki cihaza da dokunmamanız ve işlemi yarıda kesmemeniz önem taşıyor. Eşlenme işleminin tamamlanmasının ardından, akıllı saat üzerinde çeşitli tanıtımlar çıkıyor. Kullanıcıları bilgilendirme amacını taşıyan bu tanıtımlar ve gerekli güncellemelerin ardından uygulama kullanıma hazır hale geliyor.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir