Binance

Android Dosya İndirme Sorunu ve Çözümü

Android ile ilgili sorunlarınız mı var? Android, büyük güvenilirlik, istikrar ve kötü amaçlı yazılımlardan koruma sunar – ancak bazen sorun yaşarsınız. Neyse ki, kullanıcılar başarısızlıkların% 99’unu birkaç basit ipucu ile düzeltebilir. Aşağıda, MakeUseOf Answers’te bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarının hızlı bir özeti bunları nasıl çözeceğiz.

 

 Google Play Store kilitleniyor.

 

Google Play, başlatıldıktan sonra kilitleniyorsa, bozuk bir önbellek kullanmış olabilirsiniz. Çoğu zaman, önbelleği’ni silmek sorunu düzeltir. Android’in çoğu sürümünün genelde aynı adımları kullanır.

 

Ayarlar Uygulamalar “Hepsi” sekmesini bulmak için sağa hızlıca kaydırın Google Play Store’u bulun ve önbellek ve verileri silin Telefonunuzu yeniden başlatın.

 

Android, uygulamalar için sabit depolama alanı ayırır. Kullanıcılar onu genişletemez. Bu nedenle, cihazınız çok fazla kalan depolama kapasitesini gösterse bile bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Alanı boşaltmanın en kolay yolu, uygulamaları kaldırmaya başlamaktır.

 

Bununla birlikte, Spotify gibir müzik uygulamalarını kullanırsanız, dosyaların nerede saklanacağını bulamayabilirsiniz. Alanı boşaltmanın en hızlı yolu CCleaner gibir bir uygulamayı kullanmaktır. Tüm belleğinizin nereye gittiğini görsel bir görüntü elde etmek istiyorsanız, DiskUsage’i kullanmayı deneyin. Dosyalarınızın konumlarını ve boyutunu görsel olarak görüntüler. Bazen Google Play uygulamaları yükleme yecektir.

 

İki tür popüler düzeltme var. İlki, Google Play’in önbelleği’ni silmektir. İkincisi, Google Play’in geçmişini silmektir. Deneyimime göre, en iyi düzeltme Google Play’in önbelleğini silmektir. Ayarlar Uygulamalar “Hepsi” sekmesini bulmak için sağa hızlıca kaydırın Google Play Store’u bulun ve önbellek ve verileri silin Telefonunuzu yeniden başlatın.

 

Tekrar indirmeyi deneyin adımları sırasıyla yaptıysanız sorunun çözüleceğini düşünüyoruz. Eğer çözülmezse Google Play Store’unuz için yakın bir tarihte kurulmuş bir güncelleme varsa, kaldırın ve telefonunuzu yeniden başlatın ve tekrar deneyin çalışacaktır. Kısıtlı Arka Plan verilerini kontrol edin. Etkinleştirilirse bu sorun ortaya çıkar. Baktınız gene çözülmüyor telefonunuza format atın olmuyorsa telefonunuzu değiştirin.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.