Binance

Amerikan Mutfaklı Salon Modelleri

Amerikan Mutfaklı Salon Modelleri
Amerikan Mutfaklı Salon Modelleri

Modern ev tasarımlarından olan açık konsept salon ve mutfak modelleri en çok tercih edilen modeller arasındadır. İnşa edilen küçük evlerin getirisi olan amerikan mutfak dar ve küçük alanların daha verimli halde kullanılmasını sağlamaktadır. Bu verimliliği ise kişiler tasarımlarına göre daha da arttırabilirler. Ayrıca kişi mutfaktaki işini hallederken aynı zamanda ailesiyle bir arada olabilmekte ve böylece sürekli bir arada olma hissi yaşatmaktadır.

Amerikan Mutfaklı Salon Modelleri
Amerikan Mutfaklı Salon Modelleri

Salon Modellerinde Tasarım

Yavaş yavaş yaygınlaşan amerikan mutfak konsepti için kişilere özel tezgâh, masa ve dolaplar üretilmektedir. Nedeni ise salonla birlikte bir bütünlük oluşturabilmek ve göze hoş gelmesini sağlamaktır.

Tasarımlarda aranan özellikler ise daha spor tarzlar ve retro tarzıdır. Amerikan mutfak tarzı evde kendiliğinden bir spor tarzı yaratmaktadır. Bu nedenle kişiler klasik tarzı pek tercih etmemektedir.

Nadir olarak da görülse ev mimarları küçük yapılara derinlik vererek olduğundan daha büyük gösterebilmektedir. Kot farkı yapılarak salon ve mutfaklar tasarlanır.

Amerikan Mutfaklı Salon Modelleri
Amerikan Mutfaklı Salon Modelleri

Amerikan Mutfaklı Salonların Dezavantajlarını Avantaja Çevirme Yolları

Amerikan mutfağa sahip olan bireylerin şikayetleri genellikle yemek kokusu ve mutfaktaki sesin salona gelmesidir. Bu şikayetlere sahip olan bireyler genellikle salon ve mutfak arasına cam perde dediğimiz istenildiğinde açılabilen pencereler yaptırmaktadır. Sadece sesten rahatsız olanlar ise kaliteli aspiratör alarak bu sorunu ortadan kaldırabilir.

Amerikan Mutfak Modellerinde Renk Tercihleri

Evin boyutuna göre istenilen renkler kullanılabilmektedir. Şöyle ki, dar ve küçük odalara sahip bireyler daha açık, soft tonlarda renk kullanmaları gerekir. Hem ortamı olduğundan geniş gösterecek hem de ferahlığı sağlayacaktır. Değişik renk tonları tercih edecek olanlar doğru bir şekilde dizayn etmelidir. Şöyle ki büyük odalı dairelerde kullanılan renkler odaları olduğundan daha küçük gösterebilmektedir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir