Binance

Alzheimer Nedir?

Alzheimer Nedir?
Alzheimer Nedir?

Alzheimer Nedir?

Alzheimer bunama olarak bilinse de bunama değildir. Bunamaya benzer belirtiler gösterir. Sinsi bir şekilde İlerleyen rahatsızlık kendisini birden gösterir kişi toplumda kendini ifade etmekte zorlanır.

Unutkan bir yapıya kavuşan hastaların tahammül düzeyi düşer. Kişi yavaş yavaş depresyon duruuns girer. Kişi geçmişini hatırlama konusunda sıkıntı çeker.

Kişi özellikle yer ve zaman kavramlarını karıştırır. Kişinin konuşması bozulur.  Kişi artık hayatta hiçbir şeyi önemsemez. Hasta saldırgan bir yapıya kavuşur.

Kişi yemek yerken kendini kaybeder. Kişi kilo almaya başlar.  Hasta duygusal bir yapıya kavuşarak yakınlarına olan bağımlılık durumu artar.

Kişiler artık günlük iş ve aktivitelerini yapamaz hale gelir. Kişiler bu durumda kişilik kaybı yaşar.

Alzheimer hastalığına neden olan durum henüz tespit edilemedi. Uzman doktorlar hastalığın genetik faktörlü olduğunu düşünmektedir. 45 yaşından sonra doğum yapan kadınlarda görülür.

Beyin bölgesinde meydana gelen iltihaplar Alzheimer hastalığına neden olur. Kafa trambası geçiren kişilerde de görülür. Psikososyal etmenler ve enfeksiyon durumuna bağlı olarak gerçekleşir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir