Binance

Akıllı Telefonlar İçin Mesajlaşma Uygulamaları Hakkında

Akıllı Telefonlar İçin Mesajlaşma Uygulamaları Hakkında
Akıllı Telefonlar İçin Mesajlaşma Uygulamaları Hakkında

Akıllı Telefonlar İçin Mesajlaşma Uygulamaları Hakkında

Günümüzde akıllı telefonların yaygınlaşması ve internet ağının gelişmesiyle çeşitli iletişim yolları ortaya çıktı. Önceden kullanılan sms, mms gibi mesajların yerini çeşitli mesajlaşma uygulamaları aldı. Kullanılan telefonun işletim sistemine bağlı olarak çeşitli uygulamalardan bahsetmek mümkündür. Bu yazımızda akıllı telefonlar için mesajlaşma uygulamaları hakkında bilgi vereceğiz.

1)WhatsApp

Son zamanlarda en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması arasında WhatsApp gösterilebilir. 500 milyona yakın kullanıcıya sahip olan bu uygulamadan yararlanabilmek için telefonunuzun işletim sistemine uygun olan programın telefonda yüklü olması gerekmektedir. Program yüklendiğinde rehberiniz otomatik olarak uygulamaya yüklenir. Rehberinizde bu uygulamayı kullananan kişilerle anlık mesajlaşabilmekte, fotoğraf video ve sesli mesaj gönderilebilmekte hatta konum paylaşabilmektedir. Grup oluşturma özelliğiyle aynı anda bir kaç kişiyle de konuşma imkânı sunmaktadır.

Ayrıca sesli arama özelliğiyle telefon görüşmesini internet üzerinden yapmaya imkân sağlar. Yakın zamanda geliştirilen bir özelliği sayesinde yazılan mesajlar ve yapılan konuşmalar şifreleme yöntemiyle korunmaktadır bu sayede üçüncü bir kişinin mesajlarınızı okuması ve konuşmalarınızı dinlemesi engellenmiş olur. Ayrıca WhatsApp Web uygulamasıyla mesajlarınızı bilgisayar üzerinden de yönetme imkânı sağlamaktadır. Ücretsiz olarak telefonunuza indireceğiniz bu uygulama internet bağlantınızdan fazla kota tüketmeden iletişim ihtiyacınızı karşılamaktadır.

2) Line

Bir diğer mesajlaşma uygulaması olan Line Amerika ve Asya da en çok kullanılan uygulamalardan biridir. Anlık mesajlaşma ve internet üzerinden konuşma imkanı sunmaktadır. Ayrıca sesli ve görüntülü arama, grup sohbetleri, video ve fotoğraf gönderme özelliği bulunmaktadır. Rehberinizde Line kullanan kişiler uygulamaya otomatik olarak yüklenir. Ayrıca arkadaş ekle menüsüyle e posta, facebook, twitter gibi uygulamalara erişebilir ve buradan arkadaşlarınızı kolayca ekleyebilirsiniz. Ayrıca televizyon kanalları ve programların resmi hesapları aracılığıyla program ile doğrudan iletişim kurabilir ve izleyiciyken aktif olarak programa katılabilirsiniz. İnternet erişiminiz olması halinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilen bu uygulamayı ücretsiz olarak telefonunuza indirebilirsiniz.

3) Viber

200 milyondan fazla kullanıcıya sahip bir diğer uygulama Viber ile fotoğraf ve video paylaşabilir, internet üzerinden sesli görüşme yapılabilmektedir. Aramalar HD kalitesinde olduğundan normal görüşmelerin yerini tutmaktadır. Ayrıca eğlenceli stickerlar, çizimler ve konum paylaşma özelliğiyle cazip hale gelmektedir.

4) Bip

Turkcell iletişim hizmeti tarafından geliştirilen ve tüm operatörlerin ücretsiz kullanabileceği ücretsiz uygulamalardan biridir. Mesajlaşma, görüntülü arama, sesli arama özelliği, grup mesajları, konum paylaşma ve caps oluşturma özelliğine sahiptir. Resim ve video, ses kayıtları da gönderilebilmektedir. Ayrıca kaybolan mesaj özelliğiyle mesajlar belirlenen süre sonunda sohbet ekranında kaybolmaktadır.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir