Binance

Aile Hekim Bilgisi Sorgulama

Aile Hekim Bilgisi Sorgulama
Aile Hekim Bilgisi Sorgulama

Aile Hekim Bilgisi Sorgulama

Sağlık Bakanlığının yönlendirmesi ile kişinin oturduğu semtte kendisi için görevlendirilmiş doktor anlamına gelir halk arasında.

Görevleri, koruyucu sağlık hizmetleri ile teşhis, tedavi ve rehabilite edici sağlık hizmetleridir. Yaş, cinsiyet ve hastalık ayrımı yapmaksızın hizmet etme zorunluluğu vardır.

Sağlık Bakanlığının kendisi için tayin ettiği sağlık ocaklarında devamlı olarak hizmet vermekle yükümlüdür. Tam gün mesai saatlerine göre çalışan aile hekimliği uzmanıdır.

Aile hekiminiz ayrıca sizin sağlık danışmanınızdır. Aile planlamasından çocuk bakımı ve bebeğiniz için aşı uygulamalarına, sağlıklı beslenmeden bulaşıcı hastalıklara kadar her konuda hiç çekinmeden danışabilir tedavi olabilirsiniz.

Aile Hekimim Kim, Nasıl Sorgulayabilirim?

Aile Hekim Bilgisi Sorgulaması için tıklayınız.

Günümüzde artık herşey teknoloji ile internet üzerinden gerçekleşiyor. Herşeye ulaşmak kolay ve pratik oldu.

Aile Hekiminizi de internet üzerinden bulabilirsiniz. Yapmanız gereken T.C. Kimliğinizle internet üzerindeki siteden başvurup öğrenebiliriz.

Aile Hekimi Sorgulama Sistemi için tıklayınız.

T.C. Kimlik Numaranızı giriniz. Açılan sayfada kimlik bilgilerinizin altında aile hekiminizin kim olduğunu ve aile hekiminizin hangi adreste hizmet verdiğini görebilirsiniz.

Bu işlemleri yapmakta zorlanırsanız diğer bir yolda T.C. Kimliğiniz ile evinize en yakın Sağlık Ocağına gidip başvurabilir ve Aile Hekiminizi öğrenebilirsiniz.

Aile Hekiminizi değiştirmek isterseniz eğer bağlı bulunduğunuz Sağlık Ocağına müracaat etmelisiniz.

Aile Hekimini değiştirmek için öncelikle oturduğunuz adres dikkate alınır. Daha sonra nedenleri ve istediğiniz Hekim’e bakılır. Aile Hekimini değiştirmek için aile fertlerinin çok olmamasına bakılır.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir