Binance

Adli Sicil Kaydı Sorgulama

Adli Sicil Kaydı Sorgulama
Adli Sicil Kaydı Sorgulama

Adli Sicil Kaydı Sorgulama

Adli sicil kaydı, kişinin sabıka kaydını gösteren bir belgedir. Genelde iş başvurularında, kamu kurumlarında, ehliyet alırken, okul, üniversite kayıtlarında, burs ve yurt kayıtlarında, yurtdışı vize başvurularında  adli sicil kaydı talep edilmektedir.

Adli sicil kaydı tamamen gizli bir belgedir. Kişinin sadece  kendisine veya  noterden alınmış velaket  ile teslim edilir. 18 yaşından küçüklerin sabıka kayıtları ise anne ve babalarına  verilir.

Kişinin adli sicil kaydında hapis cezası kararı, hapis cezası erteleme kararları, adli para cezaları, Askeri Ceza Kanunu kapsamında verilmiş hapis kararları gibi bilgiler  yer almaktadır. İdari para cezaları, disiplin kararları gibi bilgiler adli sicil kaydında yer almaz.

Adli Sicil Kaydı Nasıl Alınır?

Adliyeden,  Adli Sicil Müdürlüğünden alabilirsiniz.  Gereken belgeler:  T.C. kimlik numarasının bulunduğu kimliğiniz ve fotokopisi ile adliyeden adli sicil kaydı belgenizi gün içi alabilirsiniz.

E-Devlet şifreniz ile adli sicil kaydı : PTT’den T.C.Kimliğinizle aldığınız E-Devlet şifrenizle evinizden Adli sicil kaydınızı çıkarabilirsiniz. Pratik ve kolay bir yöntemdir.

İnternette E-Devlet Adli sicil Kaydı Sorgulama butonunu seçip kimliğinizdeki bilgileri girerek adınıza Adli Sicil Kaydınızı alabilirsiniz.

Adli Sicil Kaydı Nerden Alınır?

Halk arasında sapıka kaydı yani adli sicil kaydını , Adliye binalarında bulunan Adli Sicil Müdürlüğünden, yurt dışında yaşıyorsanız büyükelçiliklerden ve son dönem en sık kullanılan E-Devlet internet adresinden alabilirsiniz.

Adli Sicil Kaydı Sorgulaması yapmak için tıkla

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir