blogRom / Hayat / Açık Emar İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Açık Emar İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Açık Emar İle İlgili Bilinmesi Gerekenler
Açık Emar İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Açık emar(Tıbbi Temsilciler tarafından hastalıkların teşhisinde gelişmiş teknolojinin kullanılması olarak tercüme edilmiştir. Birçoğu ilaç şirketlerine aittir ve şirketin ürünlerini / ilaçlarını doktorlara ve eczacılara bildirir. Hastalarla doğrudan temas etmese de, her zaman hastalığa yakalanmış hastalar vardır. Doktorlar ve eczacılara önemli bilgiler sunarak, MR’ler de bu hastaların tedavisine katkıda bulunur. Bu nedenle, bu güçlü bir ahlak anlayışı gerektiren bir meslek olup, hastaların tedavisine yardımcı olmak için ilaç bilgisinde uzman olmanız beklenmektedir.

Emar Çeşitleri

Üç tip açık mr vardır; yeni ilaçlar, jenerik veya Çin bitkisel ilaçları ile ilgilenenler. Bölgesel / coğrafi bölgelere (genellikle jenerikler veya Çin bitkisel ilaçları) ya da onkoloji, dermatoloji, vb. Gibi belirli uzmanlık alanlarına (yeni ilaçlar) ayrılabilir.

Açık Emarlar neden yüksek talep görüyor?

Şu anda Japonya’da yaklaşık 60.000 açık emar yapılıyor, ancak sağlık hizmeti ve tıp hayatımız için kritik öneme sahip olduğundan dolayı talebi karşılamak için çok daha fazla ihtiyaç var. Şu anda 100.000’den daha fazla tıbbi ilaç var, bu nedenle doktorların kendi hastalarına yardımcı olmak için bu ilaçlar hakkında da detaylı bilgiye ihtiyaçları var. Bu nedenle MR’ların ilaç spesifikasyonunu daha ayrıntılı olarak anlamaları ve Japonya’daki doktor ve eczacılara bildirmeleri gerekir.

Son yıllarda, anti-kanser ajanları gibi özel alanlarda birçok yeni ilaç piyasaya sürülmüştür. Sonuç olarak, gelecekte açık emar için daha büyük bir talep olacağı varsayılmaktadır. Buna ek olarak, özellikle hastalıklar ve ilaçlar konusunda uzmanlaşmış ve bu nedenle daha kapsamlı bilgiye sahip uzman MR’ler (uzman MR veya SMP) olacaktır.

Japonya’da şu anda ABD’den daha fazla açık emar var ve bu da Japonya’daki karmaşık dağıtım kanallarından kaynaklanıyor. Örneğin, doktorlar hastanede bir bütün olarak değil, hastanelerinde kullandıkları ilaçlarla ilgili karar verme hakkına sahiptir.

Açık emarları sözleşmeli işçiler yapabilir ve birçoğu bir STK’ya (Sözleşme Satış Organizasyonu) aittir ve çeşitli projeler için ilaç firmaları için çalışır. Bir MR usta bir uyuşturucu uzmanıdır, ancak bu onların Farmakoloji mezunları olması gerektiği anlamına gelmemektedir. Sanat ve bilim gibi farklı geçmişlerden birçok MR var.

Sizde emar çekimi için görüntüleme merkezimizden randevu alabilirsiniz.

Sarıyer – İstanbul
Yetkili: Özkan Korkmaz

0 850 333 4 524
0 212 709 98 48
0 216 709 86 48

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir