Binance

2018 Yılında Popüler Olan Teknolojiler

2018 Yılında Popüler Olan Teknolojiler
2018 Yılında Popüler Olan Teknolojiler

Yeni teknolojiler her geçen gün bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Teknolojinin hızına yetişmek mümkün olmayan seviyelere geldi her geçen gün hayatımıza yeni bir teknoloji eklenmekte. Gelişen teknoloji yaşam standartlarımızı yükseltmekte ve günlük işlerimizi kolaylaştırmaktadır.

Yapay Zeka

Yapay zeka sözünü artık her yerde duyar olduk artık. Büyük teknoloji devleri yapay zekayı geliştirme konusunda kayda değer başarılar elde ettiler. Yapay zekalar; güvenlik, yazılım, fotoğraf teknolojisi, haberleşme vb. alanlarda kullanılıyor. Emekleme sürecinde olsa bile günlük hayatımızda farkında olmadan yapay zekanın nimetlerinden yararlanıyoruz. 2018 yılının sonunda yapay zeka ile daha iç içe olacağımızı gösteriyor gelişmeler.

Yüz Tanıma Sistemleri

İnternet çağında En büyük problemlerden biri olan güvenlik sorunu daha önceleri parola ve benzeri yöntemlerle sağlanıyordu. Yüz tanıma teknolojisi sayesinde akıllı telefonlarımıza yüzümüzü taratarak giriyoruz bu faktörde güvenlik sorunlarını daha aza indirgiyor

Akıllı Ev Teknolojileri

Günlük yaşantımızı epeyce kolaylaştıran bu sistem evinizde internete bağlanabilen cihazlarınızı evde olmasanız bile kontrol etmenize olanak sağlıyor.

Kablosuz Şarj Daha da Yaygınlaşıyor

Akıllı telefonlarımızın bir kablo ile elektrik prizine bizi bağlı kılması en büyük sorunlardan bir tanesiydi gelişen kablosuz şarj istasyonları işlerimizi kolaylaştırıyor.

Akıllı Asistanlar

Akıllı telefonlarımızla konuşarak gündelik işlerimizi yapar seviyeye getiren akıllı asistanlar sayesinde zamanımızdan tasarruf ediyoruz 2018 yılında akıllı asistanlar yapay zekanın ilerlemesiyle her geçen gün gelişmeye devam ediyorlar.

Sanal Gerçeklik

Özellikle oyun sektöründe popüler olan VR teknolojisi sanal bir ortamda gerçek yaşamdan ayırt edilemez görüntüler sunmaya başladı. Her geçen gün biraz daha gelişen VR teknolojisi şaşırtmaya devam ediyor.

3D Yazıcılar

3D Yazıcılar bilgisayarınızda özel programlarla çizdiğiniz projeleri üretmenize yarayan bir teknoloji 2018 yılında da adından sık sık söz ettirmeye başladı. İnşaat ve oyuncak sektörünün bu teknolojiye daha çok revaç duyduğunu söyleyebiliriz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir