Binance

15 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

15 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar
15 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

15 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut piyasalarındaki durgunluk bankaların konut kredilerindeki gelirini de büyük ölçüde azalttı. Bu durum karşısında aksiyon alan bankalar, konut kredilerindeki vade sayısını uzatma yoluna gitti.

Daha önce 10 yıl olan bu vadeler 15 – 10 yıla kadar uzatıldı.

Elbette vade arttıkça ödenecek faiz de arttığı için ev almak isteyenler genellikle 15 yıl vadeyi uygun buluyor. 15 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar arasında da pek çok büyük bankayı görmek mümkün.

Özellikle emlak konut GYO ve KONUTDER tarafından başlatılan bu kampanya sayesinde binlerce insan 15 yıl vade ile ev sahibi oluyor.

Canım Evim Kredisi

Halkbank tarafından verilen ‘canım evim kredisi’ uygulanan faiz oranı %1.19. masraflara ilişkin ise herhangi bir değişiklik söz konusu değil. Yani bu krediden faydalanmak isteyen kişiler yine ekspertiz ücreti, dosya masrafı ve sigorta bedeline katlanıyor.

Garanti Bankası’ndan Sabit Faiz İmkanı

15 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar arasında en çok tercih edilen bankalardan bir tanesi de garanti bankası. Garanti Bankası’nın 180 aya konut kredisi uygulamasında farklı bir kampanyası da var. Garanti Bankasının bu uygulama için verdiği faiz oranı ise %1.30 oranında.

En Uygun Ziraat Bankası

Ziraat bankası zaten konut kredilerinde uyguladığı düşük faizler ile ev almak isteyenlerin yüzünü güldürüyor. 15 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar arasında en düşük krediyi veren de yine ziraat bankası.

Yaklaşık 200 bin TL’lik bir konut kredisi kullanan kişilerin 15 yıl boyunca ayda ödeyecekleri tutar 2700 – 2750 TL şeklinde oluyor. Bu bankanın şuanda uyguladığı faiz oranı %0.88.

Denizbank da Bu Uygulamayı Sağlıyor

Denizbank 15 yıl konut kredisi kampanyasını hayata geçiren bir başka banka. Deniz Mortgage ismi ile kredi kullandıran banka 20 yıl vade seçeneklerini de sunuyor.

Denizbank’ın şuanda uyguladığı faiz oranı ise %1.47’lerde. Biraz yüksek olan bu faiz ile ilgili bankanın herhangi bir çalışması olup olduğu ise bilinmiyor. Çünkü söz konusu vade 10 yılın üzerine çıktığında ciddi bir faiz ödemesi ortaya çıkıyor.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir